Tisíce Slovákov žiadajú okamžité otvorenie fitness centier. Aj my musíme živiť rodiny, odkazujú majitelia

  • Fitness centrá ostali na odporúčanie epidemiologického konzília zatvorené
  • Svojich zákazníkov budú môcť zrejme privítať najskôr o dva týždne
  • Ich majiteľom a zákazníkom sa toto rozhodnutie nepáči a žiadajú okamžitú zmenu
Pexels/Andrea Piacquadio, Victor Freitas
  • Fitness centrá ostali na odporúčanie epidemiologického konzília zatvorené
  • Svojich zákazníkov budú môcť zrejme privítať najskôr o dva týždne
  • Ich majiteľom a zákazníkom sa toto rozhodnutie nepáči a žiadajú okamžitú zmenu

Slovensko sa dnes dočkalo štvrtej fázy uvoľňovania opatrení súvisiacich s pandémiou koronavírusu. Svoje brány môžu otvoriť aj vnútorné športoviská ako plavárne či fitness centrá, avšak len pre pre športové kluby a bez šatní a občerstvenia.

Rekreačne športujúci ľudia si tak môžu ísť zacvičiť len na vonkajšie športoviská alebo do prírody. 

Nové uvoľňovanie opatrení nahnevalo fanúšikov posilňovní, ale najmä ich majiteľov. Tí neprídu len o záplavu endorfínov z fyzickej aktivity, no najmä o peniaze. 

Situácia sa nepáči ani Jozefovi Bubnárovi z OĽaNO: „Fitness centrá ostali zatvorené. Veľmi ma to mrzí. Moji dobrí kamaráti, majitelia posilňovní mi volajú, že už nemajú z čoho platiť nájmy a ťažko sa im žije. Preto som dnes s kolegami sadol do auta a išiel rokovať priamo na Úrad vlády s hlavným hygienikom pánom Mikasom. Nie je mi to jedno, robíme všetko pre pomoc v tejto situácii.“

Robíme to, pretože nás to baví!👊#fitupskofficial #itsuptoyou #gymlove

Gepostet von FIT UP am Samstag, 9. Februar 2019

Majitelia fitness centier sa ocitli v zložitej situácii, nemôže im nikto zaručiť, že keď sa im centrá otvoria, budú mať dostatočne tržby aspoň na uspokojenie svojich veriteľov.

Vznikla preto verejná petícia na okamžité otvorenie fitness centier. Petíciu, ktorej autorkou je Sára Vicianová, podpísalo za necelé dva dni už viac ako 6 000 ľudí a podpisy rapídne pribúdajú.

„Prezidenti športových asociácií by sa mali spojiť a tlačiť na okamžité otvorenie športovísk vrátane fitness centier. Príde mi nelogické, že sa pre ľudí otvárajú kostoly a vonkajšie terasy a otvoriť vnútorné športovisko za určitých opatrení, keď už je to také nutné, je problém. Štát im v tomto smere zatiaľ vôbec nepomohol a pritom v tomto odvetví pracuje 25 000 ľudí, ktorí živia svoje rodiny,“ hovorí Saška Devečková z Únie fitness centier Slovenska.

Gepostet von Fitinn Fitness Slovakia am Donnerstag, 26. März 2020

Fitness centrá podľa nej doteraz nijako nezaťažovali štátny rozpočet, teraz však žiadajú aspoň úľavy od štátu. Saša Devečková zdôrazňuje, že fitness centrá patria medzi prevádzky, ktoré udržujú peniaze na Slovensku rovnako ako malé obchodíky, mäsiarstva, pekárne, predajne ovocia a zeleniny či iné služby.

„Smutne pozeráme, ako v okolitých krajinách sú už fitness centrá dávno otvorené a v niektorých krajinách ani zatvorené neboli a to aj napriek niekoľkonásobne vyšším počtom nakazených. Vírusmi sa nakazia hlavne ľudia, ktorí majú slabú imunitu a práve fitness centrá vytvárajú z vlastných zdrojov podmienky pre budovanie zdravého životného štýlu a tým pádom budovanie imunity a psychiky, ktorá je pri každom ochorení základom úspešného boja,“ hovorí tím Astoria Fit&Gym.

Dodáva, že do fitness centra nechodia chorí ľudia, ale zdraví, aby si naďalej udržali svoje pevné zdravie. Sú presvedčení, že fitness centrá nie sú a nemôžu byť nebezpečnejšie ako iné prevádzky či obchody, kde sa ľudia stretávajú.

Zdroj: Petícia

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech