Top 10 vzdelávacích stránok, ktoré ti zlepšia prehľad o svete

Alexandra Dulaková / 25. septembra 2015 / Lifehacking

Vyznať sa vo všetkých oblastiach rozbiehajúceho sa podniku nie je ani zďaleka jednoduché. Najmä v týchto ranných štádiách to však budeš potrebovať. Ako útecha ti môže slúžiť minimálne fakt, že na svete je kopa stránok, ktoré ti s tým pomôžu a vyučia ťa aspoň v základoch každého užitočného smeru. Vedomosti z nich môžeš čerpať zadarmo.

 

1. Code Academy

Vo veľa prípadoch bude programovanie základom tvojho rozbiehajúceho sa podnikania. Aj keď si vždy môžeš prenajať ľudí, ktorí to spravia za teba, je vždy fajn mať aspoň základy, aby si minimálne vedel, o čom je reč a aby bolo pre druhých ťažké ťa, slušne povedané, okabátiť. Môžeš sa tu naučiť programovať v HTML, CSS, Javascripte a PHP. V rámci stránky sa postupne vypracovávaš pomocou rôznych lekcií, pričom si stránka tvoje pokroky zapamätá.  

 

 

2. LearnVest

Táto stránka ťa naučí najmä to, ako zaobchádzať so svojimi finančnými zdrojmi, čo sa zíde naozaj každému človeku zodpovednému za svoj biznis. Naučíš sa, ako pracovať s obmedzeným rozpočtom a ako si vytvoriť efektívne finančné pravidlá, pri ktorých nehrozia žiadne suchoty, ani bankrot.    

 

 

3. edX

Tu nájdeš naozaj širokospektrálnu ponuku online lekcií od tých najznámejších a najlepšie hodnotených svetových univerzít. Od základov podnikania sa cez finančné analýzy dostaneš až k dátam o ekologických indexoch. Nielenže sa dozvieš veľa zaujímavého z ohľadu podnikania, ale si aj ako jednotlivec rozšíriš zreteľ poznatkov a vedomostí, ktoré sa neskôr môžu preukázať ako veľmi užitočné.  

 

 

4. Khan Academy

Pokiaľ máš rezervy v oblastiach matematiky, technológií, vedy, či dokonca umenia, zavítaj práve sem. Ponúknu ti relevantné informácie a vyše stotisíc cvičení, kde si ich môžeš preskúšať. Pre biznismenov ponúkajú najmä užitočné rady v oblasti účtovníctva a daní. 

 

 

5. MIT Open Courseware

Massachusetts Institute of Technology patrí medzi asbolútnu svetovú špičku, takže keď niečo zo svojho repertoára ponúknu zadarmo na internete, nemal by si dlho váhať a radšej tam hneď zavítať. V sekcii podnikania ťa obohatia o vedomosti ohľadom softvérových biznisov, kapitálu v prvotných štádiách a mnohých ďalších tém.

 

 

6. OpenCulture

Kolekcia zdrojov celého internetového vesmíru okrem mnohého iného ponúka zoznam 150 zdrojov zameraných na biznis lekcie. Ďalej si môžeš podľa situácie vybrať z rôznych formátov – audio záznamy, lekcie na videách, materiál na čítanie, či certifikované kurzy. Radosť vyberať.   

 

 

7. Youtube

Väčšina z nás možno Youtube vníma ako stránku, na ktorej sa zasmeješ na trápnymi pádmi nešťastníkov, rozplývaš nad milými mačiatkami, poprípade sa naučíš, ako si správne namaľovať očnú linku. Lenže videový portál toho ponúka oveľa, oveľa viac. Ako stredoškolák tu nájdeš vysvetlené takmer každé učivo od matematiky až po analýzu literárnych diel, a naprázdno nepochodíš ani ako podnikateľ. Je kopa skúsených a múdrych ľudí, ktorí sa o svoje poznatky rozhodnú podeliť práve formou Youtube videí. Natrafíš tu na krátke lekcie, TED talks, či dokonca celé kurzy vybraného učiva. 

 

 

8. Alison

Tu si môžeš vyberať spomedzi lekcií od takých velikánov, akými sú Google a Microsoft. Máš možnosť zaradiť sa medzi štyri milióny užívateľov a učiť sa z databázy 600 vzdelávacích programov. Medzi nimi nájdeš základy k ekonómii, osobného rozvoju a podnikateľským tipom.  

 

 

9. Podcast

Tento šikovný formát nájdeš na iTunes (pokiaľ patríš do Apple rodiny), alebo na aplikácii Podcast Republic, ak naopak vlastníš Android. Započúvaj sa do múdrostí od spoľahlivých zdrojov, akými sú napríklad populárny Entrepreneur on Fire, alebo Think Enterpreneurship.

 

 

10. Moz

Ak pracuješ na vlastnej webstránke, budeš pochopiteľne chcieť, aby sa k nej dostalo čo najviac ľudí. Nechaj si poradiť práve od lídera v odbore Search Engine Optimization. Dajú ti základy a poradia aj v tom, ako uspieť na sociálnych sieťach a ako si rôzne zdroje správne poprepájať. 

 

Zdroj: Entrepreneur 
Pridať komentár (0)