TOP 5 strelníc, v ktorých sa nabiješ adrenalínom

  • Ak ťa nebaví tráviť každý víkend stereotypne a máš chuť spestriť si čas voľna malým adrenalínovým zážitkom, máme tu niečo pre teba. Vybrali sme 5 strelníc, s tými najlepšími hodnoteniami, v ktorých si beztrestne zastrieľaš a odpočinieš od školy alebo práce.
naj
pixabay.com/facebook.com/hunterclub.sk
  • Ak ťa nebaví tráviť každý víkend stereotypne a máš chuť spestriť si čas voľna malým adrenalínovým zážitkom, máme tu niečo pre teba. Vybrali sme 5 strelníc, s tými najlepšími hodnoteniami, v ktorých si beztrestne zastrieľaš a odpočinieš od školy alebo práce.

Možno máš v pláne aj zadováženie si zbrojného preukazu alebo zbrane. Či už to bude na športový účel, alebo si zbraň chceš zadovážiť na nutnú sebaobranu, vždy je najlepšie si streľbu najskôr vyskúšať.

Vybrali sme pre teba 5 miest, kde sa to dá veľmi jednoducho. Ide o verejné strelnice, kde nie je nutné, aby si mal zbrojný preukaz. O to, aby sa  tento zážitok nevymkol spod kontroly sa postarajú skúsení certifikovaní inštruktori, ktorí ti odporučia výber zbrane a odborne dohliadnu na celú streľbu.

Objekt 23

foto:objekt23

Strelnica s názvom Objekt 23 už dlhé roky slúži ako pracovisko Martinských strojární na skúšky tankových kanónov. V roku 2005 prešiel objekt do súkromných rúk a odvtedy je prístupný širokej verejnosti. Vďaka priemyselnej infraštruktúre budeš mať možnosť streľby z rôznych zbraní, bez kompromisov v oblasti bezpečnosti.

foto:objekt23

Túto strelnicu nájdeš len 3 kilometre od centra Martina. Celkový „military“ zážitok dotvára aj jej prostredie, keďže sa nachádza uprostred lesa.Toto miesto však nie je len o bezhlavom strieľaní do terča. K dispozícii je kompletný strelecký servis. Od kurzov pre záujemcov o získanie zbrojného preukazu cez požičiavanie a predaj zbraní, streliva a doplnkov až po organizovanie firemných akcií a streleckých súťaží.

 

Colt Club

foto:coltclub-strelnica.sk

Colt Club je verejná strelnica, ktorá získala titul najdlhšie otvorenej krytej strelnice v Bratislave, keďže sa jej príbeh začal písať už v roku 1995. Unikátna je aj tým, že sa nachádza v protiatómovom kryte. Toto prostredie ti ponúkne naozaj nerušený zážitok zo streľby. V Colt Clube si môžeš užiť streľbu z krátkych ručných zbraní, ktoré sa dajú otestovať v piatich streleckých stanovíštiach.

foto:coltclub-strelnica.sk

Všetky terče fungujú na princípe manuálneho ovládania, svoj terč si tak môžeš ľubovoľne priblíž alebo oddialiť do vzdialenosti 25 metrov. Táto strelnica je pritom ideálna aj na teambuildingy alebo hromadný výlet s kamarátmi. Celková kapacita sa totiž pohybuje na úrovni 30 osôb.

T&T STRELNICA

foto:tatstrelnica.sk

História tejto Dúbravskej strelnice siaha do roku 1996, avšak jej vybavenie je viac ako dostačujúce. Samozrejmosťou sú strelecké stavy vybavené elektronickým ovládaním, ktoré umožňuje nastaviť ľubovoľnú vzdialenosti terča. Strelnica je taktiež vybavená vzduchovou klimatizáciou, takže si sem môžeš prísť zastrieľať počas ktoréhokoľvek ročného obdobia. Na svoje si tu príde široká verejnosť, ale aj skupiny, ktoré chcú absolvovať strelecký výcvik (SBS, Combat, …).

foto:tatstrelnica.sk

Navštíviť ju samozrejme môžeš, ak si držiteľom zbrojného preukazu, vtedy absolvuješ samostatný strelecký výcvik. Ak však zbrojný preukaz nevlastníš, strelecký výcvik sa dá urobiť pod dohľadom skúseného inštruktora.

 

Hunter Club

foto: hunterclub.sk

Hunter club je moderná krytá strelnica v Bratislave, ktorá má v  ponuke 8 streleckých stavov (štyri do vzdialenosti 25 metrov, štyri do vzdialenosti 45 metrov).

foto: hunterclub.sk

Súčasťou strelnice je aj útulný bar s príjemným posedením, v ktorom si môžeš po streľbe oddýchnuť. Ponuka strelnice je naozaj pestrá. Je tu možnosť organizácie rôznych kurzov zameraných na streľbu, sebaobranu, prvú pomoc, školenia z legislatívnej oblasti, teambuildingy. Mnohých nadšencov určite poteší informácia, že je tu možné si vyskúšať streľbu zo Samopalu VZOR 58, pri použití striel bez oceľového jadra.

Strelnica Pezinok

foto:facebook.com/Krytá-strelnica-Pezinok

Neďaleko Bratislavy v meste Pezinok sa môžeš zastaviť v novootvorenej krytej strelnici, ktorá je po celý rok prístupná širokej verejnosti. Zastrieľať si tu môžu jednotlivci, ale aj skupiny. Čo sa týka vybavenia tohto areálu, bude ťa tu čakať 7 streleckých boxov vo vzdialenosti 25 metrov od terčov. Možné je taktiež strieľať parkúr na papierové alebo kovové terče zo vzdialenosti 5, 10 alebo 15 metrov.

foto:facebook.com/Krytá-strelnica-Pezinok

V ponuke sú aj rôzne strelecké balíčky. Nás zaujal konkrétne strelecký balíček číslo 5. Ten zahŕňa streľbu z 9 mm pištole, Samopalu SA 58, Samopalu vz.61 SEMI(škorpión), malokalibrovky, pištole cal. 7,65 mm k tomu všetkému terč podľa vlastného výberu a pri odchode pivo do ruky. ?

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech