TOP 5 žien slovenského dizajnu

  • Žena už dávno nepatrí do kuchyne a môže sa živiť oveľa zaujímavejším spôsobom ako varením kávy pre svojho šéfa. Predstavíme ti niekoľko inšpiratívnych Sloveniek - produktových dizajnérok.
collagedizajn
  • Žena už dávno nepatrí do kuchyne a môže sa živiť oveľa zaujímavejším spôsobom ako varením kávy pre svojho šéfa. Predstavíme ti niekoľko inšpiratívnych Sloveniek - produktových dizajnérok.

Nikoleta Čeligová: MEMONIK

Nikto z nás sa nevie plnohodnotne vžiť do kože zdravotne postihnutého človeka. Nikolete sa to paradoxne podarilo a vytvorila hru, ktorá prekračuje hranice a spája oba svety. Pritom neexistuje žiadne vekové obmedzenie, zabavia sa mladí aj tí starší. Hráte sa so škraboškou na očiach a v ponuke je Pexeso a Čierny Peter.

Nikoleta Čeligová: SHE

Ďalší z jej produktov sa volá SHE a je zacielená presne na ženy. Opäť sa zamerala na komunitu nevidiacich, respektíve zdravotne znevýhodnených žien. SHE je tehotenský a ovulačný test s ukazovateľom menštruácie. Produkt funguje klasicky na princípe pásika, ale ženu upozorní zvukom.

Vlasta Kubušová: Biodegradovateľné okuliare

Slovenka, ktorá chce vedieť, s akým materiálom bude pracovať. Chce urobiť biomateriál sexi a trendy. Okuliare sú vyrobené z prírodného plastu, čo je zmes rastlinných látok, ktoré sa nachádzajú v cukrovej trstine, kukuričnom škrobe a brazílskej tapioke. Počas štúdia sa spojila s módnou dizajnérkou Verenou Michels a založili Crafting Plastics!.

bio

foto: craftingplastics.com

Petra Tóthová: MILEVA

Dizajnérka, ktorá používa vo svojej tvorbe tradičné slovenské motívy a spracováva ich do modernej podoby. Šperkárstvo bolo jej detským snom, ktorý si splnila. To sa nepodarí každému. Výroba jednej kolekcie trvá približne deväť mesiacov, čo je aj dĺžka tehotenstva, preto jedna z kolekcií nesie meno jej dcéry.

petra2

foto: petratoth.sk

Sandra Conorová: POPONO

Hand-made podložka pod notebooky. Praktická vec pre každého moderného človeka. Bratislavčanka vyplnila dieru v trhu. Z jednej strany je drevená doska, z druhej vankúš. Okrem praktickosti si človek môže vybrať aj z niekoľkých pekných prevedení.

popono

foto: facebook.com

Toto je len malý výber slovenských dizajnérok. Máme ich na Slovensku oveľa viac.

Zdroj titulnej fotgrafie: koláž: facebook.com, craftingplastics.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech