TOP 7 najlepších elektroskejtov

  • Longboardy sú teraz cool, no keď k nim pridáš motor stávajú sa neprekonateľnou pomôckou v dnešnom uponáhľanom svete (a samozrejme ecofriedly, vegan, raw pomôckou). V krátkom sumári ti predstavíme to najlepšie na trhu.
image_1446574528.png
  • Longboardy sú teraz cool, no keď k nim pridáš motor stávajú sa neprekonateľnou pomôckou v dnešnom uponáhľanom svete (a samozrejme ecofriedly, vegan, raw pomôckou). V krátkom sumári ti predstavíme to najlepšie na trhu.

 

V poslednom čase to chce veľa kreativity pri prinášaní noviniek v tejto oblasti. Regeneračné brzdy alebo motorčeky v kolieskach sú už klasika. Každá spoločnosť ponúka úplne odlišný pohľad na ten istý nápad pri vývoji motorizovaných longboardov. Je úžasné to sledovať a porovnávať každý jeden z produktov. Či už hľadáte skate na vozenie sa do práce, alebo na truc voči chaotickým tarifám mhd. Ponúkame stručný prehľad toho najlepšieho na trhu.

 

 

Evolve

Evolve skateboardy sú hand made. Nadizajnované samotným zakladatelom spoločnosti Joffom Anningom, u protinožcov v Austrálií. Pri výrobe sa používajú originálne longboardové kolieska a dosky najvyššej kvality. Ložiská sú so systémom double truck, ktorý zabezpečuje ostrejšie a oveľa hladšie zabáčanie.  Flexibilná bambusová doska dodáva pocit istoty na ceste. Kolieska s rýchlosťou 5000 otáčok za minútu vás priam odstrelia na miesto určenia. Batéria má výdrž nie len na dopravu, ale aj na jednoduchú zábavu. Výrobca tiež hovorí: „Najlepšou vecou nie je technológia, ale samotný pocit na boarde, jednoducho jazdíte a užívate si to.“

 

 

Boosted

Vo firme Boosted veria, že elektroskejty sú budúcnosť dobravy. Najprv navrhli klasický elektrolongboard, ako v každej firme. Potom začali s chudnúcou procedúrou. Zbavili sa čo najviac zbytočných vecí. Tak vznikol, na svoje pomery, lahučký boosted board. Normálny longboard váži 3,5 kg, boosted board je ale podstatne štíhlejší, a to má ešte elektromotor. Má kilo a pól a na jedno nabitie dokáže prejsť cca 10 km v rýchlosti 30 km/h. Spoločnosť chce sprístupniť tieto dopravné prostriedky čo najviac ľuďom. Longboardovanie prirovnávajú k sufovaniu a snowboardovaniu, s rozdielom, že to robíte na ulici. Mimochodom jeden boosted board má aj youtuber Casey Neistat o ktorom sme písali tu.

 

 

 

Marbel

Marbel je tým vynálezcov a dizajnérov, ktorých nadchla myšlienka krátko-vzdialenostnej dobravy. Cesta ulicami bola vždy frustrujúca. Marbel, chce ale zmeniť tento predsudok. Dva roky venovali vývoju a snažili sa vyšperkovať všetky chybičky. Výsledkom tvrdej práce je jednoduchý a efektívny elektroskejt. V testovacích jazdách prekoval hranicu  16 km na jedno nabitie. Rýchlosť dosahuje 30 km/h aj pri ceste hore kopcom. Skate si môžete spojiť s mobilnou appkou, cez ktorú si upravíte jazdu podľa vašich predstáv. Elektromotor je veľmi podobný tomu v Tesla Modeli S.

 

  

Zboard

Tri roky trval vývoj prvého elektroskateboardu na svete. Zboard je ľahko ovládatelný skateboear s hmotnostným senzorom. Pre rozbeh sa jednoducho nahnete/navážite dopredu. Keď chcete zastaviť nahnete/navážite sa dozadu. Podľa tlaku na senzory tiež kontrolujete rýchlosť. Špecifickou vecou je osvetlenie. Brzdové a predné svetlá sa určite zídu na jazdu nočným mestom. Zboard bol klasickým startupom a z projektíku v garáži sa vypracoval až na jeden z najlepších elektroboardov súčastnosti.

 

 

Yuneec E-GO

Spoločnosť sa venuje aktuálne dronom, no loangboard s motorčekom, od nich zoženiete tiež, ale pod značkou E-go. Pri plnom nabití je egoboerd schopný prejsť 28 km. Na dialkovom ovládači, ktorým riadite egoboard si môžete zvoliť dva módy. Šport mód pre rýchlu jazdu, alebo Eco mód pre úspornú pomalšiu jazdu. Led dióda na ovládači sleduje výdrž baterky egoboardu, a vibrovaním vás upozorní keď baterka klesne pod 20%.  Čerešničkou na torte je usb port pre nabíjanie svojho mobilu z egoboardu, to vám ale môže spôsobiť, že sa nedostane kam chcete.

 

 

Stary

Najlahší elektroskateboard na svete! Firma sa snažila vyrobiť, ako inak, najlepší elektrický skate a spraviť tak revolúciu. Odstránili veľkú batériu, dialkový ovládač. Donútili sa tak nadizajnovať ultraľahký elektromotor a tým ušetrili veľa priestoru a hmotnosti. Stary dokáže riadiť každý od začiatočníkov po profesionálov. Špeciálne upravená doska zaisťuje pohodlnú jazdu.

 

  

Inboard

Filozofiu spoločnosti je dodávať nadšenie do bežných aktivít, tým že ich budete robiť spolu s ich elektroboardom. Vymysleli jedinečný systém s názvom Manta Drive. Systém je navrhnutý tak, že motorčeky longboardu sú umiestnené priamo v kolieskach. Zväčšuje sa tak sila a ladnosť jazdy. Inboard je jediný s vymenittelnou baterkou, je celkom mohutná, ale určite sa táto možnosť zíde.

 

 

Trh s elektroskateboardami alebo skôr s longboardami je veľmi rôznorodý, ale zároveň podobný. Všetky produkty majú rovnaký základ a technológiu, ale napriek tomu sa do seba líšia. Je už na tebe, ktorý si vyberieš. Rozhodujúcim faktorom bude však určite dizajn a sympatie k značke.

 

Zdroje: evolveskateboardsusa.com, boostedboards.com, ridemarbel.com, zboardshop.com, e-go.com, stary.io, inboardskate.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech