TOP 8 iOS klávesníc, ktoré dnes môžeš mať

  • Používaš originálnu aplikáciu od Apple na iOS alebo radšej chceš skúsiť niečo, čo ponúka viacero možností?
1-tooixyhsmmuv8klxtmo6vw
  • Používaš originálnu aplikáciu od Apple na iOS alebo radšej chceš skúsiť niečo, čo ponúka viacero možností?

Priemerný človek strávi 4,7 hodiny denne na svojom telefóne. V dnešných dňoch sa mnohokrát sami pristihneme, ako sme nonstop zahľadení do displejov našich smartphonov a nevnímame okolie. Tento článok nie je o tom, aby som ťa od toho odhováral, práve naopak. Napíšem ti niečo o najlepších klávesniciach na trhu, ktoré ti tvoje zdĺhavé písanie skrátia a zjednodušia.

Gboard by Google

Google vyhľadávanie, GIFy, emotikony a mnoho ďalšieho. Priamo z tvojej klávesnice.

1-7ldwrh8jdjbutcgxmcatqq

Foto: medium.com

Google priamo valcuje so svojou Gboard iOS klávesnicou pre iPhone. Všetko, čo by si očakával sa tam nachádza. Čiže GIFy, emotikony a Glide písanie. Čo je ale rozdielne a veľmi praktické od iných klávesníc je funkcia Google Search – Google vyhľadávanie. Určite sa ti veľakrát stálo, že si si písal s kamarátom kam pôjdete večer a počas písania si musel preklikávať medzi aplikáciami a hľadať polohu toho konkrétneho baru. Teraz už túto vec nemusíš robiť, lebo všetko potrebné si vieš nájsť cez klávesnicu. Môžeš hľadať adresy, počasie, reštaurácie, odosielať video, fotky atď. Ak často používaš Google, toto je klávesnica pre teba.

Hemingboard

Synonymá a rýmy v tvojej klávesnici.

1-r6zi3f0x_pk-szpnwylxug

Foto: medium.com

Hemingboard je veľmi múdra iOS klávesnica. Stačí ju stiahnuť a kliknúť na Hemingboard tlačítko. Odvtedy vždy, keď budeš písať, budú sa ti ponúkať rýmy alebo synonymá k danému slovu. Možno len jedna nevýhoda je, že to všetko ide iba v angličtine.

Slash Keybord

Múdra klávesnica so zabudovaným vyhľadávacím enginom.

1-es6qyap53ovdvfn5vgv8la

Foto: medium.com

Slash Keybord je neskutočná. Iba s jedným dotykom alebo potiahnutím, dokážeš hľadať medzi kontaktmi, GIFmi, tweetmi, mapami a vlastne skoro všetkým, čo máš v telefóne. Môžeš zdieľať pesničky zo Spotify, články z New York Times, Youtube videá, dokumenty z Google Drive, statusy na Instagrame atď., proste s viac ako 20 známymi aplikáciami dokážeš komunikovať priamo z klávesnice. Business Insider označil túto klávesnicu, ako nástroj, ktorý kompletne zmení spôsob, akým komunikuješ so svojimi priateľmi.

Next Keyboard

Lepšia klávesnica pre iOS s rôznymi témami, emotikonami a nálepkami.

1-nkyliif4pgwifknm3aelqg

Foto: medium.com

Je niekoľko vecí, ktoré robia z Next Keyboard vážne kvalitnú klávesnicu. Jedna z nich je predikcia nasledujúceho slova. Ďalšou je predikcia emotikonu, ktorého ti klávesnica ponúkne na základe toho, čo píšeš a tvojej nálady. V tomto je originálna, takže vážne to stojí za pokus.

Microsoft Word Flow Keyboard

Jednoduchá klávesnica na používania v jednej ruke s možnosťou úprav podľa vlastnej chuti.

1-m8evud4zdicpvou_y_8m5w

Foto: medium.com

Klávesnica od Microsoftu je vytvorená hlavne pre ľudí, ktorí píšu len jednou rukou. Taktiež je veľmi podobná ostatným klávesniciam vo vlastnostiach, ako predikcia ďalšieho slova, odosielanie obrázkov alebo gifov. Výhodou však je, že si ju môžeš poupravovať, ako ti len vyhovuje. Tuto sú len dve z mnohých možností:

  1. Kontakty – klávesnica bude predvídať mená ľudí z tvojich kontaktov, pre teba bude jednoduchšie ich kontaktovať priamo počas písania.
  2. Ergonomická klávesnica – toto nastavenie, ti ako som už spomínal, umožní písať jednou rukou. Je to naozaj praktické.

SwiftKey for iOS

Klávesnica, ktorá sa od teba učí.

1-wp-ncymd-oubmaqle8hpuw

Foto: medium.com

Veľakrát sa ti rozhodne stalo, že si chcel napísať konkrétne slovo, ale automatická oprava od iOS to opravila na niečo úplne iné a dokonca aj viackrát po sebe. SwiftKey klávesnica má rozdiel v tom, že sa od teba učí a opravuje slová na základe tvojich predošlých použitých slov. Je to super klávesnica pre rýchle písanie.

Wonder Keyboard

Klávesnica, s ktorou budeš znieť múdro a vtipne.

1-9nrua6exdyakkrprpzmopq

Foto: medium.com

Táto klávesnica používa algoritmus, ktorý chápe význam slov a na základe ich významu ti navrhuje iné možnosti synoným. Či už budeš znieť múdro alebo vtipne je len na tebe.

Giphy Keys

Klávesnica na GIFy. Hľadaj a odosielaj GIFy svojim priateľom.

1-wgeripq8tw6t8rvvyi5aoa

Foto: medium.com

Giphy klávesnica ti spríjemní každú chvíľu počas písania. Dokonca sa na nej dá písať aj cez Snapchat. Jeden z najviac cool aspektov tejto unikátnej klávesnice je tvorba vlastných GIFov. Taktiež môžeš používať rôzne príkazy, ako napríklad:

– #echo: transformuje slová na GIF

– #sticker: ukáže náhodnú animovanú nálepku

– #text: napíš kľúčové slovo, ktoré ti ukáže konkrétny GIF

– #weather: napíš svoj ZIP kód a klávesnica ti ukáže počasie

Samozrejme, že existuje ešte mnoho zaujímavých klávesníc pre iOS, niekomu dokonca najviac vyhovuje aj práve tá originálna od Apple. Je to vec vkusu a verím, že aspoň jednu z vyššie spomenutých vyskúšaš.

Zdroj článku: medium.comZdroj titulnej fotografie: medium.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie