TOP novinky, ktoré oznámil Facebook na svojej F8 konferencii

  • Tohtoročná konferencia F8 je nesmierne silná - podľa mnohých najsilnejšia vôbec.
Screen Shot 2016-04-13 at 10.15.44
  • Tohtoročná konferencia F8 je nesmierne silná - podľa mnohých najsilnejšia vôbec.

Facebook oznámil, že do Messengera zakomponuje botov, čo je podľa niektorých expertov najväčšia pecka od oznámenia platformy Facebook.

V pozadí tejto obrovskej novinky, vďaka ktorej budeš môcť cez Messenger komunikovať so stovkami botov, však Facebook oznámil celú radu ďalších noviniek. Tu sú niektoré z nich:

Nový login – Facebook accounts

Odteraz sa môžeš prihlásiť do aplikácií, ktoré poskytujú „Prihlásenie cez Facebook“ len pomocou telefónneho čísla. Hodiť sa to môže najmä v krajinách, kde internet nie je tak rozvinutý a mnohí teda nemajú e-mail. Použitie čisto telefónneho čísla odstráni viaceré bariéry a môže priniesť obrovský príval nových používateľov pre aplikácie. Pre nás to asi nič extra neznamená, hoci je teda oveľa ťažšie ukradnúť mobil, ako heslo. Či?

Streamovať cez Facebook budeš môcť s akoukoľvek kamerou, dokonca aj s dronmi

Zuckerberg oznámil, že spoločnosť vyvíja novú API pre live-streaming. Vďaka tomu budú môcť vývojári zabudovať Facebook streaming priamo do svojich aplikácií. Aby to Mark predviedol, ukázal to na DJI dronovi, ktorý sa tak počas jeho preslovu vznášal vedľa neho a streamoval na Facebook. Prvou kamerou so zabudovanou funkciou Facebook Live je kamera Livestream Mevo.

Facebook ukázal novú, 360-stupňovú kameru

Facebook chce posilniť 360-stupňové videá na platforme, preto vyyvinul novú kameru Surround 360. Pozostáva zo 17 mini kamier a vyzerá naozaj super.

fb_360_01.0

foto: Facebook

 

Cez Vine a podobné aplikácie si môžeš nahrať video profilovku

Miesto profiloviek uvidíš videá čoraz častejšie. Už teraz Facebook dovolí nahrať 7-sekundové video, odteraz však dovolí to isté aj iným aplikáciam.

Okrem toho sa Facebook pochválil napríklad tým, že cez Messenger a WhatsApp sa denne odošle 60 miliard správ, čo je trikrát viac, ako smsky.

zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: repro youtube

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech