Toto je 17 najlepších smartfónov, ktoré si momentálne môžeš kúpiť

  • Tento rok bol bohatý na novinky, toto je výber toho najlepšieho.
cover
  • Tento rok bol bohatý na novinky, toto je výber toho najlepšieho.

17. BlackBerry Passport

17
Tento unikát od tímu BlackBerry možno na prvý pohľad vyzerá pomerne zvláštne, ale ukázalo sa, že skalní fanúšikovia tejto značky si ho naozaj obľúbili. Kľúčovým prvkom je určite jeho neobvyklý štvorcový dizajn.

16. BlackBerry Priv

16
Dá sa povedať, že model Priv predstavoval pre firmu BlackBerry veľký krok dopredu. Namiesto toho, aby použili vlastný operačný systém, rozhodli sa, že Priv bude bude fungovať na Androide. Môže sa zdať, že ide len o ďalší štandardný Androidový smartfón, avšak táto verzia disponuje vysúvacou klávesnicou, ktorá sa u mnohých teší veľkej obľube.

15. Moto G4

15
Moto G4 je momentálne dostupná hneď v troch odlišných modeloch. Sú nimi G4, G4 Plus a G4 Play. Verzia G4 Plus má 16-megapixlovú kameru narozdiel od  klasickej G4 s 13-megapixlovým fotoaparátom. Ak si potrpíš na senzor otlačkov prstov, mal by si siahnuť po G4 Plus, keďže je jediný z radu s týmto doplnkom.

14. Samsung Galaxy Note 5

14
Galaxy Note 5 je kráľom medzi veľko displejovými smartfónmi. Podobne ako predchádzajúca verzia Note, aj v tomto prípade veľa ľudí osloví predovšetkým kvôli štýlovej a pohodlnej veľkosti displeja. Avšak veľkým plusom je aj metalovo-sklenený dizajn.

13. ZTE Axon 7

13
Axon 7 majú na svedomí Číňania z firmy ZTE. Prečo si zaslúži miesto v zozname TOP smartfónov? Určite preto, lebo vie ponúknuť rovnaké, ak nie aj lepšie funkcie ako tí najväčší hráči na trhu, a to za cenu približne 200 eur.

12. LG G5

12
LG G5 vyniká predovšetkým jeho unikátnym metalovým dizajnom. Taktiež ponúka tlačidlo, vďaka ktorému si môžeš jednoducho vymeniť vybitú batériu za náhradnú. Nové tlačidlo ti umožní aj pridanie rôznych doplnkov, ako je napríklad foto šošovka s možnosťou približovania alebo vypínacie tlačidlo pre lepšiu kontrolu.

11. LG V20

LG V20
LG V20 je skvelý v tom, že má takzvanú dvojitú obrazovku, ktorá ti umožní prístup k najpoužívanejším aplikáciám bez toho, aby si ho musel odblokovať. V rukách je priam neuveriteľne ľahký na to, aké veľké sú jeho rozmery. Takisto poteší odnímateľný zadný kryt vďaka, ktorému môžeš vybrať batériu. Nabíjanie prebieha výhradne prostredníctvom USB-C konektora a podporovaná je aj technológia rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0.

10. Moto Z

10
S Moto Z sa dá naozaj vyhrať. Ponúka totiž hneď niekoľko modulov, ktoré sa k tomuto modelu dajú pripevniť. Moto Z preto dostane s týmito modulmi novú a lepšiu funkcionalitu. Napríklad môžeš na zadnú stranu pripevniť modul pre lepší zvuk alebo projektorový modul, vďaka ktorému si prehráš film na najbližšej stene.

9. OnePlus 3

One Plus 3 smartphone
OnePlus 3 je momentálne jeden z najlepśich Android smartfónov na trhu. Metalova čierna vyzerá skvele a tiež je príjemná na dotyk. Podáva obdivuhodne rýchli a plynulý výkon a zahŕňa enormných 6 GB RAM. Niekomu sa možno nebude páčiť fakt, že sa nedá rozšíriť miesto na uložisku. OnePlus 3 však ponúka 64 GB, ktoré bohato postačil väčšine užívateľov.

8. iPhone SE

8
iPhone SE je v tomto čase najlepšou voľbou v ponuke smaftfónov s menšími rozmermi. Prichádza so všetkými top aplikáciami, ekosystémom, podporou a rovnakým výkonom ako iPhone 6S, a to za prijateľnú cenu.

7. iPhone 6S

7
Iphone 6S ešte stále predstavuje dobrú voľbu. Oceniť sa dá nie len jeho štýlový hardware, ale aj spoľahlivý software s najnovšími aktualizáciami a vymoženosťami od firmy Apple.

6. iPhone 6 Plus

66
Možno nie si úplne stotožnený so všetkými najnovšími funkciami, ktoré iPhone 6 Plus ponúka. Ak ťa nezaujíma odolnosť voči vode a máš rád svoj „jack“ stále je tu iPhone 6s Plus, ktorý v mnohých oblastiach stojí za to. Beží na výkonnom čipe A9 a má funkcie ako je 3D Touch, vďaka ktorej zistí ako tlačíš na displej, a podľa toho ti otvorí novú vrstvu ovládacích prvkov pre aplikácie.

5.Google Pixel XL

5
Pixel je prvým smartfónom od firmy Google a dá sa povedať, že si dali záležať, a to predovšetkým na hardware. Dostaneš elegantne vyzerajúci hliníkový telefón so štýlovou sklenenou doskou na zadnej strane. Má výkonnú a energeticky úspornú Snapdragon 821, 4 GB RAM a excelentný 12,3-megapixelový fotoaparát.

4. Samsung Galaxy S7

4
Galaxy S7 je vybavený úžasnou kamerou, ktorá porazila aj tú na iPhone 7 Plus. Môže sa hodiť aj jeho odolnosť voči vode alebo možnosť pridania microSD na rozšírenie pamäte. Dá sa s ním získať aj takzvaný Samsung Pay, ktorý pracuje takmer s akýmkoľvek platobným terminálom.

3. Samsung Galaxy S7 Edge

3
Galaxy S7 má veľký 5,5 palcový displej a väčšiu batériu, ako má jeho brat Galaxy S7 a to pri zachovaní rovnakých funkcií ako je odolnosť voči vode, možnosť rozšírenia kapacity s microSD a aj Samsung Pay.

2. iPhone 7

6
Niet pochýb, že iPhone 7 priniesol svojím užívateľom tie najlepšie aplikácie a skvelý ekosystém, čiže podporu ktorú dostanete od Apple, ak sa niečo pokazí. Rovnako získaš najnovšie aktualizácie softvéru priamo od Apple. Taktiež hardware dostal niekoľko vylepšení oproti iPhonu 6S. Určite sa hodí výkonná kamera, ktorá fotí veľmi dobre aj za zhoršených svetelných podmienok alebo výkonnejší procesor a v niektorých prípadoch aj nové bezdrôtové AirPods.

1. iPhone 7 Plus

1
Medzi tých najlepších sa radí aj Iphone 7 Plus. Každoročná tradícia vylepšovania ikonického smartfónu tentokrát priniesla dve nové farebné vyhotovenia, zvýšenú odolnosť, vysoký výkon a bezproblémový chod systému. Unikátny je aj dvojitý fotoaparát, avšak absencia 3,5 jacka je často na škodu.

zdroj:businessinsider.com zdroj fotografií:droid-life.com zdroj titulnej fotografie:androidauthority.net

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech