Toto Audi má vo svojom nárazníku schované cool prekvapenie

  • Tento týždeň Audi odhalilo na Beijing's auto show koncept prepojenej dopravy, založený na Q3.
dada
  • Tento týždeň Audi odhalilo na Beijing's auto show koncept prepojenej dopravy, založený na Q3.

Pri tomto koncepte na aute samotnom až tak nezáleží. Naozaj zaujímavé je to, čo sa skrýva vo vnútri auta – prekrásny elektrický longboard, ktorý sa automaticky nabíja, ak je umiestnený v zadnom nárazníku. Celá idea je pritom založená na tom, že navigačný systém automaticky kalkuluje, či je pre teba lepšie do tvojho cieľa prísť na aute, alebo na longboarde.

koncept

Longboard, majstrovský kúsok inžinierov vytvorený z hliníka a uhlíkového vlákna, sa môže využiť v troch módoch. Môžeš na ňom jazdiť ako na klasickom longboarde, vysunúť riadidlá a jazdiť ako na skútri, alebo, a to je to najzaujímavejšie, využiť ho ako vozík.

Naložiť si tovar a nechať sa ním nasledovať vďaka pripojeniu k smartfónu alebo smartwatch. Longboard vydrží na jedno plné nabitie okolo 11 km a dosahuje rýchlosť takmer 29 km za hodinu, čo je skutočne celkom dosť.

A162879_large.0

Slovo „mobilita“ začína byť v automobilovom biznise celkom buzzword, nakoľko sa automobilky snažia rozšíriť spôsob využitia samotnej prepravy. Prvá kategória experimentuje so zdieľaním áut, druhá s „multi-modal“ technológiami – auto, e-bicykel, vlak, atď (koncept tohto Audi spadá teda priamo sem).

Okej Audi, koľko si zaň pýtaš?

A162876_large.0 A162877_large.0 A162878_large.0 A162881_large.0 A162883_large.0

zdroj: theverge, zdroj všetkých fotiek: theverge

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech