Toto je najnetradičnejšie Airbnb bývanie na Slovensku

  • Koniec roka sa blíži a ak už teraz tajne túžiš po najbližšej letnej dovolenke, máme pre teba pár tipov
  • Do zahraničia však napôjdeme, ale zostaneme na našom malom, krásnom Slovensku
  • Airbnb totiž aj tu u nás ponúka niekoľko zaujímavých možností ubytovania, ktoré by si mohol využiť
collage123
Airbnb
  • Koniec roka sa blíži a ak už teraz tajne túžiš po najbližšej letnej dovolenke, máme pre teba pár tipov
  • Do zahraničia však napôjdeme, ale zostaneme na našom malom, krásnom Slovensku
  • Airbnb totiž aj tu u nás ponúka niekoľko zaujímavých možností ubytovania, ktoré by si mohol využiť

Ak Startitup sleduješ pravidelne, určite si zaznamenal niekoľko zaujímavostí, ktoré sme o gigante Airbnb zistili. Od februára napríklad neponúka už len „strohé“ ubytovanie, ale aj Airbnb Experiences, vďaka ktorým sa dostaneš k informáciám o parádnych podujatiach. Hľadať môžeš v kategóriách ako Ume­nie, Nočný ži­vot, Jedlo, Zdra­vie, Šport, Hudba, Spo­lo­čen­ský pros­pech či Prí­roda (viac si prečítaj TU).

Dali sme ti návod na to, ako plnohodnotne zarobiť ako prenajímateľ (čítaj TU) a pretlmočili aj štatistiky najznámejšieho portálu s prenájmami u nás. Vedel si, že na Slovensko prišlo vďaka Airbnb v roku 2017 až 106 000 hostí a jeho celkový hospodársky vplyv na Slovensku predstavuje 31 miliónov eur? (Viac sa dozvieš priamo TU). Dnes sa pozrieme na to najzaujímavejšie, čo domáci prenajímatelia ponúkajú.

Príves v makovom poli

Ak túžiš z mesta vypadnúť do totálnej divočiny, hostiteľmi Davidom a Janou pretvorený príves na kopci s dokonalým výhľadom je presne to, čo uspokojí aj tvoje najtajnejšie túžby. Ranný beh v rose do latríny, lúku plnú kvetov aj skromné retro zariadenie si určite užiješ. V priľahlej chate však nechýba ani potrebné kuchynské vybavenie a si len 15 minút cesty od krásnej Banskej Štiavnice. Čo viac si priať?

Také malé teepee

Pri hostiteľoch Jane a Davidovi ešte zostaneme, pretože okrem modrého prívesu neďaleko svojej chaty ponúkajú cez Airbnb na prenájom a jedno veľké „típí“ v súkromnej záhrade pod veľkým orechom. Na stanovačku v zime by si musel byť síce trošku extrémista, no horúce letné noci si tu určite vieš predstaviť. Ak navyše nepotrebuješ hotelovú reštauráciu, wellness služby či plánovača výletov a vystačíš si s prechádzkami v národnom parku, kúpaním v prírodných jazerách a spoločenskými hrami, je to pre teba tá pravá voľba.

Folklórna chyža

Len na skok (doslova) od Bojnického zámku si môžeš prenajať miniatúrne bývanie so slovenskou tematikou. Malá chalúpka plná folklórnych vzorov stojí len približne 50 metrov od zámku i zoologickej záhrady a Zuzana, ktorá ju prenajíma má na svojom konte cenenie „Superhost“. Televíziu ani pripojenie na internet tu nenájdeš, avšak dokonalý výhľad na jeden z našich najkrajších zámkov a ulička plná remeselných výrobkov a domácich dobrôt tento nedostatok určite vynahradí. Po tom, ako sa areál pre verejnosť zatvorí bude len a len váš.

Domček na strome

No a v téme prírody a krásnej slovenskej prírody aj pokračujeme. Jedným z najnevšednejších možností ubytovania, ktoré totižto prostredníctvom Airbnb na Slovensku nájdeš je tzv. Oak Treehouse, stromodom neďaleko mesta Modra. Pre mnohých je to splnenie detského sna môcť v noci pokyvkávať nohami v korunách stromov a ráno sa zobúdzať so sýkorkami v okne. Toto bývanie však nie je žiadnou labilnou starinou, ale relatívne moderným miestom s kúrením aj všetkým základným potrebným vybavením. Na pozemku je dokonca možnosť zaparkovať, grilovať či užiť si relax v hojdacej sieti.

Luxus v závetrí

Po všetkých tých prírodných bláznostvách však treba nastoliť rovnováhu a teda užijeme si aj štipku luxusu. Vo Veľkej Lomnici nájdeš parádnu radovú zástavbu bungalovov s výhľadom na naše veľhory a so zelenými strechami. Každý z apartmánov je pre dve osoby, s obývacou izbou a prepychovou kúpeľňou, interiér je plný dreva a kameňa. Nechýba tu televízia ani Wi-Fi pripojenie a pohľad na toto miesto v zime rozhodne stojí za to.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech