Toto je najväčšia luxusná jachta na svete: Museli kvôli nej vytvoriť novú kategóriu, jej hodnota ti vyrazí dych

  • Majitelia plávajúcich bytov budú spolu rozhodovať o tom, kam sa vydajú
  • Nekúpi si ho len tak hocikto, mať peniaze nestačí
  • Majitelia plávajúcich bytov budú spolu rozhodovať o tom, kam sa vydajú
  • Nekúpi si ho len tak hocikto, mať peniaze nestačí

Predstavili jachtu, ktorá na svete ešte nemá obdobu. Ide o najväčšiu jachtu v histórii ľudstva. Museli kvôli nej dokonca vymyslieť novú kategóriu „yacht liner“, pretože veľkostne nespadala do žiadnej z tých súčasných. Jachta Somnio, dlhá 222 metrov, vypláva v roku 2024 a jej hodnota predstavuje 500 miliónov eur.

Apartmán si môžeš kúpiť až keď obdržíš špeciálnu pozvánku

Luxus, ktorý ponúka, si však nebude môcť vychutnať každý. Na jachtu sa dostanú len boháči, no ani plné bankové konto ti to nezaručí. Majitelia projektu budú rozosielať milionárom pozvánky, až keď ju dostaneš, môžeš si na jachte kúpiť ultraluxusný apartmán.

Privilegovaní tak budú mať plávajúci byt, ktorých je na jachte 39, čím vytvoria zaujímavú komunitu, čo je tiež cieľom projektu. Cena jedného začína na 9,5 milióna eur a už len stúpa, informuje Financial Times. Zoznam vlastníkov bude prísne strážený a verejnosť by sa tak nikdy nemala dozvedieť, kto každý si na vlnách užíva.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Somnio (@somnioyacht)

Za výzorom lode stoja dve popredné svetové architektonické a dizajnérske štúdiá, londýnsky Winch Design a švédsky Tillberg Design. Do toho, ako bude apartmán vyzerať, bude vstupovať aj samotný majiteľ a môže si ho plne prispôsobiť tomu, čo sám chce. Môžu tam mať osobnú kuchyňu, knižnicu, telocvičňu a mnoho ďalšieho.

Okrem toho budú mať majitelia k dispozícii aj spoločné priestory, ktoré tiež stoja za to. Na jachte bude obrovská vínna pivnica, v ktorej nájdu až desaťtisíc fliaš vína a degustačnú miestnosť.

Loď je tiež vybavená viacerými reštauráciami a barmi, spolu s plážovým klubom, kde boháči budú môcť spolu hrať vodné športy a zoznamovať sa. Súčasťou nového projektu je aj salónik na úplnom začiatku lode, ktorý ponúka pri plavbe nádherný výhľad.

Jachta bude zameraná na „pomalé“ cestovanie

Somnio je najväčšia jachta, ktorá bude vymyslená tak, aby jej vlastníctvo poskytovalo len výhody. Palubné vybavenie bude odrážať služby, ktorým sa vyrovnajú len najlepšie hotely sveta.“

O tom, že o majiteľov apartmánov bude postarané ako v bavlnke, niet pochýb: „Na palube bude k dispozícii aj lekárska starostlivosť, ktorá vlastníkom bytov poskytne najvyššiu úroveň bezpečnosti pred pandémiami a ďalšími globálnymi rizikami.“

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Somnio (@somnioyacht)

Somnio sa bude zameriavať na pomalé cestovanie, výraz sa spája najmä s módou a význam je rovnaký. Jachta sa vydá do štyroch kútov sveta, ktoré si majitelia predom sami vyberú a cestou bude podnikať ekologické misie.

Spolu s majiteľmi bytov budú na palube aj medzinárodne uznávaní vedci a námorní experti, ktorí budú skúmať oceánske prostredie. Enviromentálne problémy, ktorým čelíme, budú s majiteľmi apartmánov preberať a hľadať riešenia.

Na všetko dohliada spoluzakladateľ Somnio Erik Bredhe, ten v minulosti založil aj The World, ktorý je doteraz jediným obytným plavidlom na mori. Somnio bude najväčšou jachtou na svete, či už hovoríme o jej dĺžke alebo objeme. Momentálne sa stále vyrába a túto časť projektu má na starosti nórska spoločnosť Vard.

Zdroje: Financial Times, Somnio, Winch design

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK