Toto nikto nečakal. Obľúbený bratislavský coworking definitívne končí, je v nepeknej strate 

  • Jeden z najznámejších slovenských coworkingov po desiatich rokoch končí
  • Progressbar Cowork sa ocitol v niekoľko tisícovej strate
Unsplash-Radoslav Bali/ Progressbar Cowork Facebook
  • Jeden z najznámejších slovenských coworkingov po desiatich rokoch končí
  • Progressbar Cowork sa ocitol v niekoľko tisícovej strate

Obľúbený bratislavský coworking po dlhých desiatich rokoch zatvára svoje brány. Nekončí pritom na nule, ale v mínuse. Za posledné tri mesiace tento projekt vygeneroval dlh šesť tisíc eur.

Progressbar sa pre množstvo ľudí stal miestom, kde sa chodili vzdelávať či posúvať nápady do reálnych projektov. Vzniklo tu mnoho priateľstiev či nápadov na firmy.

„Je nespočetné množstvo dôvodov, prečo nám je veľmi ľúto, že musíme zatvoriť naše brány. Trhá nám to srdce. Rozhodnutie zatvoriť Progressbar pre nás vôbec nebolo jednoduché. Nerobíme to kvôli tomu, že chceme, aby skončilo to, čo milujeme, ale preto, že finančná situácia je už neúnosná.

Preto by sme vás chceli požiadať, pokiaľ máte dôvod pomôcť nám zmierniť tento dlh, urobte tak, prosím. Naším cieľom nebolo v Progressbare zarábať ťažké peniaze, len vytvoriť komunitu a platformu, na ktorej sa dá vzdelávať, stretávať a byť tými najlepšími ľuďmi, akými sa dá byť,” objasňuje tím Progressbaru na svojom facebookovom profile.

Let's start 🤙

Gepostet von Progressbar Cowork am Mittwoch, 20. November 2019

Skupina ľudí stojaca za Progressbarom sa už snažila nájsť aj nový priestor. Bez finančnej injekcie by však podľa ich slov nemali ani na zaplatenie zálohy. 

„A nakoľko si ľudia teraz zvykli pracovať z domu a nechodiť na akcie osobne, tak by sa pravdepodobne naša finančná situácia ešte zhoršila. Bola myšlienka zachovať aspoň coworking v novom menšom priestore, s tým že by si ľudia predplatili stoly dopredu. Ale potom sme si uvedomili, že bez eventov by to už asi nebolo aj tak ono,” vyjadril sa Samo z PB.

🥰 Yesterday we've hosted amazing space community🚀🌌🛰️📡🙏Slovenská organizácia pre vesmírne aktivity

Gepostet von Progressbar Cowork am Sonntag, 6. Oktober 2019

Samo priznáva, že existuje aj stredná cesta, robiť živé prenosy v menšom priestore. To však nie je tak komunitné, ako by tím Progressbaru chcel a tiež nedisponujú potrebným vybavením ani dostatočným množstvom dobrovoľníkov, aby niečo takéto dokázali zabezpečiť. „Mám pocit, že ľudia sú už aj vyhorení. Avšak je možné, že Progressbar sa ešte niekedy vráti,“ dodáva Samo.

Tím Progressbaru teraz apeluje na ľudí, aby im v prípade, že majú tu možnosť, pomohli. Či už to budete brať ako spätné vstupné, ktoré sme si vtedy od vás nevypýtali. Alebo poďakovanie za čas, ktorý ste v Progressbare strávili. Alebo ako podporu pre tých, ktorí umožnili ľuďom sa vzdelať. Boli sme tu vždy jeden pre druhého,“ uzatvárajú.

Pomôcť Progressbaru skončiť na nule a tak ukončiť túto kapitolu môžeš na web stránke tohto coworkingu. Tak isto aj osobne, návštevou Progressbar Garage sale.

Zdroj: Progressbar Cowork Facebook

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech