Toto sú najkrajšie vianočné reklamy tohto roka, ktoré musíš vidieť

  • Prvá adventná nedeľa je už skoro za nami a vianočná nedeľa graduje
  • S týmto slávnostný obdobím prichádza aj mnoho skvelých reklám
  • Prinášame ti prehľad tých najlepších, ktoré sme tento rok našli
christmas
Youtube / John Lewis / IKEA Italia
  • Prvá adventná nedeľa je už skoro za nami a vianočná nedeľa graduje
  • S týmto slávnostný obdobím prichádza aj mnoho skvelých reklám
  • Prinášame ti prehľad tých najlepších, ktoré sme tento rok našli

Bouygues Telecom

Ústrednou témou tejto reklamy je vývin vzťahu otca a syna počas plynúcich rokov. Otec už odjakživa predvádza synovi tanček na pesničku Come and Get Your Love od Redbone, synove reakcie sa však počas rokov menia z lásky na gúľanie očami. Keď už však otec zostarne, syn si uvedomí, koľko veľa to pre neho tento tanec znamená, otcovi na Vianoce zavolá a, ako inak, zatancuje mu ten istý tanec. On sám je už teraz otcom a môže tak predať túto tradíciu ďalšiemu pokoleniu.

International Red Cross

Nie každý na svete má šťastné a veselé Vianoce. Red Cross chce svojou reklamou poukázať na to, že ľudia vo vojnových zónach rozhodne neprežívajú najkrajšie momenty roka. Zároveň do popredia dávajú myšlienku, že Santa nedokáže splniť všetky priania – nedokáže totiž navrátiť deťom ich rodičov, ktorí umreli vo vojne. Nejde síce o reklamu plnú šťastia, jej myšlienka je však v tomto období veľmi dôležitá.

Love is a gift

Táto reklama sa od ostatných na našom liste líši najmä cenou výroby – celá produkcia sa totiž vtesnala do 50 libier. Príbeh, ktorý je v nej vyjadrený tým však nič nestratil. Muž v tomto spote nedočkavo odpočítava dni do Vianoc, aby si konečne mohol rozbaliť darček, ktorý ho čaká pod stromčekom. Na konci zisťujeme srdcervúci dar, ktorý ho očakával v červenom boxe. Trojminútové video dokazuje, že láska bude vždy znamenať viac ako akýkoľvek fyzický predmet.

Apple

Podľa kritikov má tohtoročná vianočná reklama od tohto technologického giganta zatiaľ najsilnejšie posolstvo. Brnká na strunu mileniálov a odkazuje im, že by si mali plniť svoje sny. Svoje ambície by sme si nemali nechávať pre seba. Dievčatku v tejto milej animovanej reklame dopomôže náhoda a aj jej psík.

IKEA

Reklama na Talianske odvetvie nábytkárskej firmy IKEA len potvrdzuje jej úžasný zmysel pre humor. Počas jednej minúty odkrýva, čo všetko sa môže stať, keď sa dvaja úplne odlišní muži stretnú vo výťahu na ceste z vianočných nákupov. IKEA si tak perfektne odprezentovala svoje produkty a dokázala, že v nej nájdete naozaj všetko potrebné na prežitie počas sviatkov, a to aj v prípade, že sa s niekým zaseknete vo výťahu.

Manor

Švajčiarsky obchodný dom Manor vsadil na animovanú reklamu a bol to naozaj dobrý krok. Hlavnou postavou je Santov pomocník, škriatok, ktorý bol odhalený malým chlapcov. Ten si ho škriatka na prvý pohľad tak zamiloval, že si dokonca prial aj pod stromček. Santovmu pomocníkovi sa to však veľmi nepáči a spraví všetko pre to, aby tejto nočnej more zachránil. Jeho predsudky sa však nakoniec ukážu ako neopodstatnené.

John Lewis

Obchodný dom John Lewis je po celom svete preslávený svojimi bravúrnymi vianočnými reklamami. Tisícky fanúšikov čakali na kreatívne video aj tento rok a dostali niečo, čo skutočne prekonalo všetky ich očakávania. Celý spot sa totiž točí okolo známeho hudobníka Eltona Johna a jeho cesty k sláve. Za všetko nakoniec môže piano, ktoré dostal od svojej rodiny ako vianočný darček.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech