Tretí Startup Weekend budú mentorovať zvučné mená

  • Tretí Startup Weekend spája sektory v Banskej Bystrici a ponúka priestor stretnúť sa s úspešnými startupovými nadšencami.
  • Začína v piatok 25. septembra o 17:00 a ponúkne celodenný program až do nedele.
  • Tretí Startup Weekend spája sektory v Banskej Bystrici a ponúka priestor stretnúť sa s úspešnými startupovými nadšencami.
  • Začína v piatok 25. septembra o 17:00 a ponúkne celodenný program až do nedele.

Podujatie začne podvečer 25. septembra výzvou pre idea-makerov, ktorí dostanú minútu na prezentáciu svojho biznisového nápadu, pričom táto časť Startup Weekendu je verejná. Svojím minútovým „pitchom“ musia presvedčiť budúcich členov ich tímu, že práve ich nápad je ten výherný. Tímy si vyberú najlepšie nápady a začína sa pre nich boj o ten najlepší, ktorý v nedeľu oceníme hodnotnými cenami. „Hoci sa lístky budú dať zakúpiť aj na mieste, je lepšie si ich rezervovať vopred kvôli obmedzeným kapacitám,“ dopĺňajú organizátori.

Zúčastneným budú radiť odborníci

Sobota patrí kreatívnym tímom, ktoré budú pracovať na svojich nápadoch pod vedením skúsených mentorov z oblasti biznisu, marketingu a technológií. Jedna z mentoriek je Lujza Púchyová, zakladateľka módnej značky moonlou, ktorej nápad je zároveň aj sociálno-prospešným projektom. Ďalším mentorom je Richard Čermák, ktorý pôsobí 7 rokov na pozícii Head-of-Brand vo WebSupport.sk. Tím mentorov doplnia aj Rado Hanskovský a Slavo Tuleya zo spoločnosti Kiuub. Ide o tím inovátorov a biznis dizajnérov, ktorí vedia pomôcť s budovaním firmy v korporátnom a startupovom prostredí. Podujatie bude moderovať jeden zo zakladateľov startupovej scény na Slovensku, skúsený mentor, startupový nadšenec a výherca Startup Awards Michal Maxián.

zdroj: unsplash

Zapojiť sa môžu aj študenti základných a stredných škôl

„Chceme vychovávať startupových nadšencov, preto sme aj tento rok pripravili možnosť pre žiakov základných škôl (8. a 9. ročník) a stredných škôl (1.-2. ročník), aby sa pripojili a spoločne si vyskúšali pretaviť svoje nápady do reality. Prihlásiť svoje tímy, môžete do 20.9.2020 TU“, vyzývajú žiakov organizátori.

Startup Weekend sa skončí v nedeľu podvečer, kde účastníci odprezentujú výsledok ich 2-dňovej práce vo finálnych prezentáciách. Projekty bude hodnotiť porota zostavená z expertov z praxe.

Registrácia prebieha na webovej stránke: http://communities.techstars.com/slovakia/banska-bystrica/startup-weekend/15899

Reportáž o detských tímoch: https://www.facebook.com/bystricasity/videos/776611116459857

Video o tom, ako vyzerá Startup Weekend (reportáž z roku 2018): https://www.facebook.com/watch/?v=656701151741790

  1. ročník Startup Weekend Banská Bystrica organizuje občianske združenie LINK CoWorking Banská Bystrica v spolupráci s BIC Banská Bystrica a Rozvojovou agentúrou BBSK – Dobrý kraj. Podujatie je súčasťou projektu Social Impact Academy, ktorý realizuje občianske združenie LINK CoWorking Banská Bystrica spolu s partnermi Rada mládeže Banskobystrického kraja a Språk og kulturforening z Nórska. Projekt Social Impact Academy je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

Pre viac informácií: Nora Bělousovová, [email protected], +421 910 329 451

Oficiálne internetové stránky: http://startupweekend.tilda.ws/page12541972.html?fbclid=IwAR3i7Siw3uud2UF___781n8gHxmn0a5BgvvPTnZqm9k19lWWpt_QBTVoLFY

Facebook: https://www.facebook.com/StartupWeekendBanskaBystrica/

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech