Tretí TEDxTrenčín v tebe bude rezonovať veľmi dlho a Startitup tam nebude chýbať

  • 14 rečníkov, umelecké vystúpenia, 10 prestávkových aktivít, afterparty a takmer 200 inšpirujúcich ľudí na unikátnom mieste – Trenčianskom hrade.
12079891_881300005271515_4794934474427806434_o
  • 14 rečníkov, umelecké vystúpenia, 10 prestávkových aktivít, afterparty a takmer 200 inšpirujúcich ľudí na unikátnom mieste – Trenčianskom hrade.

Trenčiansky hrad bude i tento rok dejiskom netradičnej konferencie TEDxTrenčín, ktorej formát je obľúbený po celom svete. Tretí ročník podujatia bude opäť patriť myšlienkam hodným šírenia, inšpiratívnym osobnostiam z rôznych oblastí a nezabudnuteľným momentom, ktoré v tebe silno zarezonujú. Tému podujatia poňali organizátori výstižne „Rezonancia“ a bude premietnutá nielen do prednášok rečníkov, ale tiež do sprievodných aktivít a ďalších prekvapení. O tom, či sa poslanie podujatia podarí naplniť, sa môžete presvedčiť už 1.októbra 2016.

12091451_881295815271934_7646921069595935900_o

foto: Lucia Kotrhová

Pestrý celodenný program na javisku

Tento ročník bude naozaj svetový! Na pódiu sa počas jedného dňa vystrieda fyzik, polyglotka, dokumentárna fotografka, stand-up komik, genetička či obľúbený spisovateľ. Všetci rečníci patria k špičkám vo svojom odbore a ich rozprávanie nadchne aj absolútnych laikov. Víťazka Slovak Press Photo, Mária Muhl, ti prezradí, do akej miery sú fotografie obrazom skutočnosti a kedy už ide o manipuláciu s divákom. Ako sa naučiť za pol roka rozprávať akýmkoľvek cudzím jazykom odhalí Lýdia Machová, ktorá sama ovláda 7 rečí. S uznávanou genetičkou a nositeľkou Ig Nobelovej ceny, Jaroslavou Durdiakovou, to bude o rodových stereotypoch z pohľadu vedy a vďaka fyzikovi Martinovi Mojžišovi sa dozvieš, čo to znamená skutočne rozumieť rezonancii. Adrenalín ti stúpne pri vystúpení Anny Kuchařovej, ktorá radšej ako po zemi, chodí po lane.

Od myšlienok k reálnym činom

Reč bude aj o láske k slovám, interiérovom dizajne, ktorý má vplyv na telo i dušu, umelej inteligencii, či o tom, ako efektívne komunikovať. O tom, že človek dokáže naozaj všetko. Pokračuje koordinátorka rečníkov Michaela Tišková: „Na toto podujatie sme vybrali a oslovili odborníkov, ktorí sa s témou „rezonancie“ stretávajú každý deň. Rôznorodosť ich oblastí a záujmov dáva návštevníkovi priestor vstrebať nové myšlienky hodné šírenia, ktorých bude naozaj veľa. J S ich výberom sme nadmieru spokojní a už teraz môžeme konštatovať, že to bude jeden z najlepších ročníkov vôbec.“

 

12109054_881299315271584_3526409909459663623_n

Rezonovať to bude na každom rohu

Nielen na javisku, ale aj počas prestávok. Oddychovať sa dá aj aktívne a pripravené sprievodné aktivity budú toho dôkazom. Počas každej prestávky budete mať šancu na zábavu i učenie sa hravou formou. „Sprievodné aktivity prinesú návštevníkom TEDxTrenčín emócie, ktoré v nich budú ešte dlho rezonovať. Odvážlivci si môžu vyskúšať slack line, zvedavci zase pexeso pre nevidiacich a kreatívci si prídu na svoje pri tvorbe veľkej antistresovej omaľovánky. A to nie je všetko. Vizuálne pôžitky, smiech, relax, empatia a spolupatričnosť sa skrývajú za aj ďalšími aktivitami, ktoré treba určite zažiť“, tvrdí Petra Kochanová, ktorá má v tíme na starosti sprievodné aktivity.

 

Plus catering a afterparty = celodenný zážitok všetkých zmyslov

Počas celého dňa bude pre ľudí pripravený chutný catering. Voňavé raňajky, dvojchodový obed podľa vlastného výberu, poobedný snack, dezert a malé pohostenie počas každej prestávky. Organizátori nezabúdajú ani na pitný režim. Okrem nealko nápojov bude k dispozícii aj neobmedzené množstvo kávy z miestnej pražiarne, poctivá jablková šťava a v poobedňajších hodinách aj ochutnávka piva z lokálneho pivovaru či možnosť posedieť pri vínku. Ani po skončení oficiálneho programu to ešte nebalíme. Na účastníkov čaká afterparty strávená v spoločnosti inšpiratívnych ľudí všade navôkol a s exkluzívnym výhľadom na nočný Trenčín. Porozprávať sa môžete s rečníkmi alebo s akýmkoľvek účastníkom – spoločná reč zaručená. :)

zdroj fotografií: facebook.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech