Tripl Trefor: Geniálna zásobovacia trojkolka do mesta!

  • Pred pár dňami bol predstavený Amazon Flex - kuriérska služba pozostávajúca z armády kuriérov. Práve títo freelanceri budú potrebovať niečo, čo je ekonomické a praktické. Pre takéto účely vznikol aj Tripl Trefor.
image_1444397829.png
  • Pred pár dňami bol predstavený Amazon Flex - kuriérska služba pozostávajúca z armády kuriérov. Práve títo freelanceri budú potrebovať niečo, čo je ekonomické a praktické. Pre takéto účely vznikol aj Tripl Trefor.

 

MESTSKÝ MINIMALIZMUS

Hospodársky rast má za následok aj nové smerovanie pri vývoji mestských vozidiel. Sú vyrabané tak, aby čo najlepšie uspokojili minimalistické potreby, ktoré dobre poznáme napríklad z japonských ulíc. Pridanie špeciálnych miniatúrnych modelov do mestskej premávky, môže výrazne znížiť kolóny, zdržania a nepríjemné vplyvy dopravy na životné prostredie. 

Tripl Trefor

 

JEDNODUCHÉ RIEŠENIE

Akákoľvek moderná služba objednaná k vám domov, vyžaduje, aby niekto naštartoval motor a dopravil sa na miesto vášho bydliska. Čo to znamená? Vaša služba sa stáva záťažou pre premávku. Dánska spoločnosť Trefor má elegantné riešenie na vyriešenie potreby miniatúrneho mestského vozidla, ktoré sa k vám dostane, vždy keď čakáte kuriéra alebo si objednáte kvety, pizzu, či kozmetické služby v pohodlí domova. Eektrická trojkolka je dokonalou a rozumnou voľbou aj pre viaceré druhy podnikania, nad ktorými uvažujete, ale neviete si predstaviť rýchle zabezpečenie objednanej služby.  

 

Podobným nápadom je aj mini elektrická dodávka Renault Twizy

 

TRIPL TREFOR

Nenápadný Tripl Trefor má zaujímavú pohonnú sústavu. Zadné kolesá poháňa elektromotor čerpajúci energiu s lítiovej baterie značky Samsung s kapacitou 8 kWh. Po osemhodinovom nabití sľubuje dojazd 4,5 hodiny a rýchla nabíjačka dokáže zabezpečiť dojazd okolo 100 kilometrov, čo na mestskú premávku úplne postačí. 

 

Tripl Trefor

 

MAXIMÁLNA RÝCHLOSŤ 

Ak si predstavíme podobné trojkolesové vozidlo, musíme dať tvorcovi trojkolky za pravdu, čo sa týka dosiahnutia maximálnej možnej rýchlosti. Na vyťažených komunikáciách by nebolo vhodné, aby sa vozidlo určené k zásobovaniu pohybovalo príliš vysokou rýchlosťou. Vďaka charakteristikám trojkolky a zásobovaciemu charakteru využitia, bude vozidlu stačiť zrýchlenie z nuly na 30 za 4 sekundy. Akú maximálnu rýchlosť dosiahne? Rýchlosťou síce nebudete trhať rekordy, ale budete sa relatívne bezpečne pohybovať, vyťaženými, mestskými komunikáciami.  K tomu postačí stanovená maximálna rýchlosť 45 kilometrov za hodinu.

 

Tripl Trefor

 

KOTÚČOVÉ BRDZY NA KAŽDOM KOLESE

Zaujímavosťou je aj systém brdenia. Kvalitné kotúčové brdzy sú totiž osadené na všetky tri kolesá Treforu. Vďaka tomu trokolka disponuje ešte lepšími jazdnými a bezpečnostnými vlastnosťami.  

 

Tripl Trefor

 

DOSTATOK PRIESTORU

Dánsky Tripl Trefor je zaujímavá elektrická motorka. Poskytuje viac priestoru pre náklad ako Mercedesy triedy E. Batožinový priestor je umiestnený, netradične, pred vodičom. To zaisťuje lepšiu kontrolu nákladu a ľahšie manévrovanie. Predná časť trojkolky pripomína bežný automobil a asi nikto z nás neuverí, že je schopný odviesť naozaj poriadny náklad! Tripl Trefor odvezie až 200 kilogramov nákladu. Celková objemová kapacita trojkolky je až neuveriteľných 750 litrov!

 

Tripl Trefor

zdroj: autobazar.eu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech