Trips – aplikácia od Google, ktorá ťa zbaví stresu počas cestovania

  • Cestovanie je super! Plánovanie už menej.
titulna
  • Cestovanie je super! Plánovanie už menej.

Google chce uľahčiť tvoj život pomocou novej aplikácie Trips.

V podstate je to obrovský sprievodca cestovaním a poskytovateľ tipov o veľkom množstve mieste po celom svete. Povedz aplikácii, kam máš namierené, stiahni si sprievodcu pre offline použitie a začni plánovať. Táto aplikácia si sama vytiahne informácie o tvojej ceste, ako sú letové trasy a rezervácia ubytovania priamo z Gmailu.

1

foto: thenextweb.com

Aplikácia zahŕňa množstvo tipov pre „top 200“ miest na svete, vrátane populárnych kultúrnych pamiatok a atrakcií, o ktoré prejavujú iní cestovatelia záujem. Takto si dokážeš vytvoriť svoj vlastný cestovný plán – stačí stlačiť tlačidlo „+“ na štítku „day plan“ a môžeš začať vyberať lokácie na mape tak, aby si mal všetko úhľadne usporiadané.

Je tu aj tlačidlo „magic wand“, ktoré, pokiaľ sa príliš ponáhľaš a na vyhľádavanie a plánovanie vopred nemáš čas, na mape automaticky pridá najbližšie pamiatky. K tejto funkcii môžeš pridať i špecifický čas, v ktorom máš voľno a môžeš sa po meste potulovať.

2

foto: thenextweb.com

Každý pomocník cestovania je rozdelený do niekoľkých častí. Napr. sekcia „Getting around“ poskytuje informácie o tom, ako môžeš po pristátí opustiť letisko a využiť na svoju cestu verejnú prepravu, miestny taxík, zdieľanie jazdy s inými ľuďmi, alebo možnosť prenajatia vozidla.

Sekcia „Things to do“ zobrazuje populárne miesta a odporúčania spolu s indoor a outdoor udalosťami. Ďalej je tu i sekcia „farther away“, čo sú vzdialenejšie miesta, ktoré, pokiaľ si trúfaš, môžeš navštíviť. Sú usporiadané podľa abecedy. Ďalšie sekcie zahŕňajú „Reservations,“ „Food & Drink“ a „Need to know.“ Myslím, že ich význam vysvetľovať netreba :)

3

foto: thenextweb.com

Aplikáciu som si stiahol a vyskúšal, zatiaľ je iba v angličtine, zmenu jazyka som v nastaveniach appky nenašiel. Po nainštalovaní a otvorení ma fakt prekvapilo, že vie, kam som cestoval mesiac dozadu, a takisto kam sa najbližšie chystám. A to rovno bez opýtania. Svojou funkciou mi viac menej pripomína Tripadvisor. Pri svojom najbližšom pobyte v Holandsku ju rozhodne vyskúšam naplno. Aplikáciu si môžeš stiahnuť tu.

zdroj: thenextweb.com, zdroj titulnej fotografie: Youtube/Google

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech