Truban a Zlatoš spustili predpredaj ich unikátnej stoličky NESEDA na dynamické sedenie

  • Vla­do Zla­toš a Michal Tru­ban vyvinuli slovenský produkt, ktorý môže znamenať revolúciu v sedení. Pomo­cou inte­li­gen­tnej sto­lič­ky sa roz­hod­li bojo­vať pro­ti prob­lé­mom seda­vé­ho spôsobu živo­ta, ktorým dnes žije väčšina z nás.
neskop
neseda.com
  • Vla­do Zla­toš a Michal Tru­ban vyvinuli slovenský produkt, ktorý môže znamenať revolúciu v sedení. Pomo­cou inte­li­gen­tnej sto­lič­ky sa roz­hod­li bojo­vať pro­ti prob­lé­mom seda­vé­ho spôsobu živo­ta, ktorým dnes žije väčšina z nás.

Začiatky príbehu značky NESEDA siahajú až do júna roka 2015. Vtedy to bol len nápad. Nápady však sami o sebe nemajú žiadnu hodnotu. Hodnotné sú iba tie nápady, ktoré sa aj zrealizujú, tak ako sa to stalo aj v prípade stoličky NESEDA.


Aj keď si to mnohí z nás neuvedomujeme alebo nechceme uvedomiť, sedavý životný štýl je jedným z hlavných problémov modernej civilizácie. Spôsobuje napríklad zvýšené riziko rakoviny, cukrovky alebo infarktu.

Obrovské časti dňa trávime sedením pri práci alebo pri oddychu. Nehovoriac o autách, výťahoch a pohyblivých schodoch. Niektorí ľudia počas dňa neprejdú viac ako pár metrov, ktoré ich delia od chladničky. V mene komfortu sme obetovali svoje zdravie a skôr či neskôr na to doplatíme.

Vlado Zlatoš a Michal Truban sa rozhodli postaviť tomuto problému zoči-voči a vytvorili unikátnu stoličku s príznačným názvom NESEDA. Kedysi len nápad a iniciatíva cez blogový článok a dnes reálny funkčný produkt, ktorý už môžeš mať doma aj ty. Na tomto produkte od začiatku vývoja pracovalo 7 firiem a desiatky ľudí (takzvaných profesistov).

„Najťažšie na tom celom bola skôr organizácia tohto mravčieho úsilia a nekonečné čakania na dodávky dielov, dizajnov, úprav a všetkého okolo.“

„Každá zmena ovplyvnila niekoľko krokov vzad i vpred, ale to nie sú sťažnosti. V projekte sme sa mnoho nových vecí naučili a mnoho sa toho ešte len naučíme. A to je to najcennejšie, pretože inak by sme nedokázali do pracovného života ľudí priniesť pridanú hodnotu a inováciu,“ píše sa na stránke neseda.com

Idea Nesedy vychádza z faktu, že ľudské telo bolo stvorené na pohyb a neexistuje jediná najlepšia poloha na sedenie. NESEDA je kombináciou funkčného designu, praktického spracovania a odolných materiálov vhodných pre častú zmenu polôh. Stolička ti umožní vystriedať 5 až 6 polôh sedenia, v ktorých môžeš pohodlne pracovať. Podstatou Nesedy je teda pravidelné menenie polôh.

Od včera máš možnosť zakúpiť si túto unikátnu stoličku aj ty. Predpredaj je oficiálne spustený a k dispozícii je prvých 100 kusov za cenu 499 eur.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech