Tu je 6 tipov pre maximálnu produktivitu pre každého, kto pracuje z domu

  • Stále viac a viac ľudí pracuje na diaľku. Možno majú doma zriadenú kanceláriu, možno pracujú v coworkingu, možno chodia pracovať do miestnej kaviarne. Technológia dnes dovoľuje komukoľvek - vrátane podnikateľov, vyhnúť sa tradičným kanceláriam a ťažiť z flexibility, ktorú ponúka práca z domu.
20151120172744-procrastination-young-man-home-office-laptop-distracted-work-distant
  • Stále viac a viac ľudí pracuje na diaľku. Možno majú doma zriadenú kanceláriu, možno pracujú v coworkingu, možno chodia pracovať do miestnej kaviarne. Technológia dnes dovoľuje komukoľvek - vrátane podnikateľov, vyhnúť sa tradičným kanceláriam a ťažiť z flexibility, ktorú ponúka práca z domu.

Každý, kto pracuje z domu ti povie, že to so sebou prináša aj isté výzvy. Obzvlášť ak si predtým pracoval štandardne. Doma sa vyhneš konfliktom a nájdeš pokoj, no budeš osamelý. Možno bude tvojou jedinou možnosťou komunikácie interakcia so psom, so ženou, s rodičmi, či s deťmi. Ale pravdepodobne budeš úplne sám.

Nie je okolo nikto, kto by s tebou mohol prebrať nápady. Strávil som kopec dní prácou v pyžame. Nikto nadomnou nemal kontrolu a k vstávaniu sa musím dodnes nútiť. No po čase som si vytvoril rutinu, pripojil som sa ku coworkingu a aplikoval som pár tipov. Tu je niekoľko z nich, ktoré mi pomáhajú udržať sa v sústredení.

6-tips-for-convincing-your-boss-to-let-you-work-from-home

foto: businessinsider.com

1. Nastav si presný pracovný čas

Väčšina pracujúcich doma má problém udržať si jasný pracovný čas – jeden deň sa na prácu nepozrú, inokedy pracujú celú noc. Niekedy to inak nejde, niekedy je možno treba potiahnuť, niekedy možno treba ísť pre deti. No nastav si jasný pracovný čas a riaď sa ním. Keď skončíš, kašli už na všetko a vychutnaj si zvyšok dňa.

 

2. Naplánuj si svoje pracovné dni

Zisti, ako funguje tvoje telo a naplánuj si podľa toho prácu. Ak si ráno efektívny, pred desiatou nekontroluj maily a pracuj čo to dá. Rýchly pohľad na kalendár na začiatku dňa a šup do práce. Sprav si zoznam najdôležitejších úloh a až potom rieš tie menej dôležité.

 

3. Obleč sa profesionálne

Aj keby si sa mal obliecť len pre psa, urob to. Možno je príjemné zostať v pyžame celý deň, no k lepším výkonom ti to nepomôže. Tvoje oblečenie na teba pôsobí psychologicky. Daj si sprchu, raňajky, umy si zuby a obleč sa tak, aby si sa cítil sebavedomo. Nepotrebuješ rovno oblek, casual bude stačiť.

 

4. Priprav si pracovné miesto

Dôležitým aspektom práce z domu je konzistencia. Pracuj každý deň na rovnakom mieste. Priprav si stolík a obklop sa vecami, ktoré ťa inšpirujú. Tvoje pracovné miesto by malo byť príjemné a mal by si sa tam dokázať naplno sústrediť.

20150211222857-work-from-home

foto: entrepreneur.com

5. Daj si pauzu

Dávaj si v priebehu pracovného času viacero prestávok. Natiahni sa, prejdi sa ulicou, daj si dobrý obed či desiatu. Ak potrebuješ trocha socializácie, pozvi na obed priateľov či klientov. Ak si nadšenec do fitness, skok do fitka ti pomôže k poobednej produktivite.

 

6. Nenechaj sa vyrušovať

Aj keď si sám, veľmi ľahko ťa hocičo vyruší. Vždy sa nájde v dome niečo, čo treba urobiť. Nezabúdaj, si v práci. Umývanie riadov počká, kým prídeš “domov”. Sústreď sa na prácu a udrž konzistentnú produktivitu. Nenechaj sa rušiť ani online, nerieš maily, Facebook a rôzne iné stránky. Však ty vieš.

Entrepreneur_breakfast_getty_0

foto: virgin.com

zdroj: entrepreneur.com, zdroj titulnej fotografie: entrepreneur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK