Twitter zabojoval a pochoval TwitPic!

Peter Kováč / 6. septembra 2014 / Business

Skoro si nepamätám, kedy sme naposledy Twitter za niečo pochválili. Ani tentokrát nebudeme zmieňovať zrovna pozitívnu udalosť. Za pár dní totiž definitívne skončí populárna služba pre publikovanie obrázkov, ktorá vznikla v čase, keď ju Twitter potreboval. Preslávila seba, pomohla presláviť vtáčikovú sociálnu sieť. Práve tá ju žiaľ v dôsledku pochovala.

Twitter rozpútala vojnu, ktorú neprežilo veľa služieb. 25. septembra sa k nim pridá TwitPic. Svojho času Twitter neumožňoval nahrávať obrázky, iba textové príspevky. Jednou z najpopulárnejších služieb na zdieľanie súborov sa stal práve tento produkt.

Jeho autor oznámil, že dôvodom konca je paradoxne sám Twitter. Právne oddelenie totiž tím stojaci za Twitpic kontaktovalo a požadovalo zmenu názvu, inak vraj stratí prístup k API. Obrázková služba však žiadosť o registráciu názvu doručila na americký patentový úrad v roku 2009 a nemienila sa ho vzdať. Ťahanice o značku by boli namáhavé.

Noah Everett, zakladateľ Twitpic, práve toto označil za dôvod konca. Podľa neho nemá malý tím prostriedky na boj s právnikmi z Twitteru. Namiesto súdnych ťahaníc tak zostane v srdciach užívateľov diera.

Každý človek má šancu svoje dáta stiahnuť, než budú servery definitívne vypnuté. Tvrdí boj má občas aj tvrdý koniec, najmä v tomto prípade.

RIP TwitPic.

 

Zdroj: twitpic blog

Pridať komentár (0)