uBeam prináša revolúciu vo svete bezdrôtového nabíjania

  • Nebaví ťa stále pripájať kábel k mobilu? Firma uBeam prichádza s riešením v podobe bezdrôtového nabíjania.
ef7ebfa9-b828-4f7e-a776-8f681342eea9
techlife.samsung.com
  • Nebaví ťa stále pripájať kábel k mobilu? Firma uBeam prichádza s riešením v podobe bezdrôtového nabíjania.

Firma uBeam je tak trochu záhadou v Silicon Valley. Tvrdia, že vyvinuli spôsob, ako nabíjať elektronické zariadenia pomocou ultrazvukových vĺn bez ohľadu na to, akého povrchu sa smartfón dotýka. Firma je ale kritizovaná za vyhýbanie sa podrobnej diskusii a predvedeniu ich vlastnej prelomovej technológie, ktorá je ale veľmi podobná tej od firmy Theranos.

foto: mobileleadersalliance.com

Avšak prišiel deň, kedy uBeam na summite v Los Angeles odprezentoval aspoň kúsok, aj keď ten najhlavnejší, z ich technológie nabíjanie cez ultrazvukové vlny. UBeam síce vyžadoval, aby ich celá prezentácia zostala v tajnosti a len medzi divákmi, ktorým zakázali nahrávať video. Ťažko sa to, ale dá prikázať davu ľudí, z ktorých má každý foťák vo vrecku. Ako si ale môžeš pozrieť video, technológia im naozaj funguje a nie len my, ale aj celý Twitter z toho šalie.

Video: twitter.com

Vo videu môžeš jasne vidieť CEO uBeam, Meredith Perry , ktorá drží Android smartfón v určitom type zariadenia a čaká, kým sa na displeji neobjaví symbol nabíjania. Samozrejme cieľom je prístroj vytvoriť tak, aby si zákazníci smartfón mohli položiť naň a nie držat telefón vo vzduchu.

foto: allthingsd.com

Konečným cieľom uBeam by malo byť vytvorenie zariadenia a teda nabíjačky, ktorá bude pripomínať malé satelity v tvare paraboly. Síce existuje mnoho otázok o tom, ako firma dokáže zvládnuť rôzne fyzikálne prekážky, už teraz môžeme vidieť ich progres a sľubnú budúcnosť v nabíjaní o niekoľko rokov.

Zdroj článku: theverge.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK