UBER dostal apetít na ďalšie miliardy!

  • Raisovať, raisovať a opäť raisovať. Vyzerá, že práve toto je nové motto spoločnosti UBER.
image_1431234540.jpeg
  • Raisovať, raisovať a opäť raisovať. Vyzerá, že práve toto je nové motto spoločnosti UBER.

 

Uberu sa pravdepodobne opäť podarí raisnúť peniaze a opäť sa bude jednať o neskutočnú sumu. Podľa dustupných informácií dostal Uber apetít na $1,5 až $2 miliardy. 

 

Pýtate sa prečo?

Uber potrebuje veľmi rýchlo vstúpiť na nové trhy a vytlačiť tak, čo najskôr už existujúcu, alebo postupne vznikajúcu konkurenciu. Momentálne sa hrá o čas a Uber to veľmi dobre vie. 

Podľa Wall Street Journal by posledné kolo foundrasingu malo hodnotu firmy Uber katapultovať na astronomických $50 miliárd. Na podobnej hodnote sa pred pár rokmi ocitol Facebook, tesne pred tým ako vstúpil na burzu. Okrem iného sa Uber práve po tomto kole financovania stane najhodnotnejšou súkromne vlastnenou firmou na svete a dokonca predbehne aj Xiaomi, ktorý má v súčasnosti hodnotu $45 miliárd.

Uberu sa za posledných 5 rokov od jeho vzniku,  podarilo získať kapitál vo výške $5 miliárd (dlh + equita).

 

 

Spomínané posledné kolo financovania má byť použité aj na etablovanie nových služieb ako je UberEATS (donáška jedál), UberESSENTIALS (donáška každodenných potrieb fungujúca zatiaľ len vo Washington D.C), UberRUSH (kuriérska služba fungujúca len v New Yorku). Podľa všetkého plánuje Uber aj zavedenie masívne veľkého projektu, ktorý sa bude týkať donášky vecí pre obchodníkov a prevádzky. 

Uber v skratke plánuje v najbližšej dobe obrovské výdavky, jednou z nich má byť aj potenciálna akvizícia mapových služieb Nokia HERE za $3 miliardy. 

 

Good luck UBER, just keep spending :)

 

 

 

AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUT A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE!

 

zdroj: techcrunch

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech