Uber je späť v Bratislave, konkurencia dúfa, že bude podnikať legálne

  • V Bratislave si môžeš opäť objednať odvoz cez aplikáciu Uber
  • Ako však jeho príchod na trh hodnotí jeho priamo konkurencia v oblasti zdieľaných jázd?
  • Vyjadrenie nám poskytol CEO Liftaga Ondrej Krátky a Martin Baran z HOPIN-u
bakooo
Martin Katler-unsplash.com,Uber Press Kit
  • V Bratislave si môžeš opäť objednať odvoz cez aplikáciu Uber
  • Ako však jeho príchod na trh hodnotí jeho priamo konkurencia v oblasti zdieľaných jázd?
  • Vyjadrenie nám poskytol CEO Liftaga Ondrej Krátky a Martin Baran z HOPIN-u

O niečo viac ako pred rokom Uber prerušil prevádzku v Bratislave. Odvtedy Slovensko prijalo nový zákon o cestnej doprave, ktorý určuje jasné pravidlá službám ako je Uber, Hopin, Bolt či Liftago.

Nás zaujímalo či bude mať obnovenie Uberu nejaký vplyv aj na ďalšie podobné platformy či zákaznícku štruktúru. Startitup-u poskytol k tejto novinke vyjadrenie Ondrej Krátky, CEO Liftaga, ktorý v Bratislave taktiež pôsobí, aj keď v Čechách je značne aktívnejší.

Verím, že tentoraz si bude Uber slovenský zákon ctiť a bude tu fungovať legálne. Pre Liftago sa tým nič nemení, vo všetkých mestách fungujeme s preverenými vodičmi, ktorých si môžu zákazníci vybrať z ponuky v aplikácii. S férovými podmienkami na trhu sa teraz môžeme viac sústrediť nielen na korporátnu klientelu, ale aj na súkromnú klientelu a som presvedčený, že tu vďaka tomu Liftago porastie ešte viac, než doteraz, kedy sme kvôli nerovným podmienkam do rastu toľko neinvestovali,”povedal Ondrej Krátky.

Čo sa týka efektu na trh, očakávam, že staronový vstup Uberu rozhýbe zmeny na trhu, ale najsilnejšie sa prejaví skôr prerozdelenie zákazníkov medzi Uberom a Boltom vzhľadom k ich podobnej cieľovej skupine a zameraniu skôr na cenu. Pre Liftago je kľúčová rýchlosť, spoľahlivosť a kvalita vodičov. Zmenu zákona každopádne vítam, zabezpečila vymáhateľnosť práva aj na zahraničných korporáciách, ktoré právo doteraz nerešpektovali,“ dodáva.

Ako vidí príchod staro-nového hráča Hopin, ktoré aplikáciu si doposiaľ stiahlo viac ako 600-tisíc zákazníkov?

V Hopine sa sústredíme sami na seba a vždy chceme zákazníkom poskytovať tie najlepšie služby. Preto pristupujeme k exkluzivite našej služby pre vodičov. Oni sami vedia, kde a pre koho sa oplatí jazdiť. Každú konkurenciu, ktorá na trh príde a bude dodržiavať pravidlá vítame. Je to prínos pre ďalšie skvalitnenie a zlepšenie služieb, z ktorých profituje zákazník,“ vyjadril sa Martin Baran z HOPIN-u.

Slováci na Uber nezabudli

Od marca minulého roka, keď bola služba pozastavená, si aplikáciu Uber v Bratislave otvorilo viac ako 250-tisíc ľudí a Slováci si objednali viac ako 436-tisíc jázd v rôznych zahraničných krajinách.

Sme radi, že sa môžeme vrátiť do Bratislavy s plne licencovanou službou, ktorá je teraz v aplikácii Uber k dispozícii. Spôsoby, akými sa ľudia pohybujú po mestách sa menia na celom svete a Slovensko sa s novými reguláciami zaradilo na čelo. Budeme aj naďalej spolupracovať s miestnymi predstaviteľmi, pretože vyvíjame služby, ktoré riešia rastúce dopravné potreby Slovenska a zodpovedným spôsobom formujú budúcnosť mestskej mobility,” komentuje opätovný vstup na slovenský trh Uber na svojom blogu.

zdroj: Uber Press Kit

zdroj: uber.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech