Ultramoderný panoramatický dom Elona Muska je na predaj za cenu nižšiu, než by sme čakali

  • Bývanie v modernom a štýlovom dome je snom snáď každého z nás
  • Elon Musk má to šťastie, že ma takýchto domov hneď niekoľko, a preto sa rozhodol jeden z nich predať
  • Nehnuteľnosť ponúka najmodernejší dizajn spolu s eco-friendly technológiami
hiltonhyland.com
  • Bývanie v modernom a štýlovom dome je snom snáď každého z nás
  • Elon Musk má to šťastie, že ma takýchto domov hneď niekoľko, a preto sa rozhodol jeden z nich predať
  • Nehnuteľnosť ponúka najmodernejší dizajn spolu s eco-friendly technológiami

Elon Musk je osoba, ktorú ti bližšie nemusím predstavovať, keďže sa jedná o jednu z najvýraznejších postáv v tech oblasti. V súčasnosti je podľa Forbes Billionaires 24. najbohatším človekom sveta. Tento krát sa však nebudeme baviť o jeho vizionárskych myšlienkach, ale o jednej z jeho mnohých nehnuteľností, ktorú sa rozhodol ponúknuť na predaj. Nachádza sa v štvrti Brentwood v Kalifornii a chýbať mu určite nebude, keďže v okolí Los Angeles vlastní niekoľko ďalších nehnuteľností.

Nehnuteľnosť si spolu so svojou ex manželkou Talulah Riley kúpil ešte v roku 2014 za 3,26 milióna eur. Momentálne ju na predaj ponúka prominentná realitná agentúra Hilton & Hyland za 3,93 milióna eur.

Moderná a štýlová stavba ponúka 4 spálne a 3 kúpelne s nádherným výhľadom a pokojnou polohou. Dom pripomína tvarom bumerang, vďaka čomu sa dosiahla maximalizácia dostupného priestoru. Skvelý výhľad z izby na vonkajšiu plochu s bazénom a vysokým živým plotom vzbudzuje pocit, akoby si sa nenachádzal v miestnosti, ale len pod akýmsi prístreškom s neobmedzeným panoramatickým rozhľadom. S týmto dizajnom ide ruka v ruke skvelá presvetlenosť vnútorných izieb ale zároveň vďaka živému plotu poskytuje maximálne súkromie.

Celkovo má obytná plocha rozlohu 278 metrov štvorcových, a tak sa klaustrofobických miest a úzkych izieb nemusí budúci majiteľ vôbec báť. Vstup na „terasu“ je cez sklenené posuvné dvere, ktoré v kombinácií s lakovanými murovanými stenami ideálne minimalizujú pocit „betónového“ bývania.

Každá z miestnosti v domu sa nesie v ultramodernom štýle, či už je to kuchyňa a celkovo kuchynské vybavenie alebo obývačka či hlavná spálňa, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani ten najluxusnejší hotel.

Okrem moderných dizajnových prvkov je dom vybavený aj najmodernejšími technológiami a väčšina vecí sú v dome elektricky ovládané. Či už sú to závesy, bezpečnostné systémy, reproduktory alebo osvetlenie, všetko je možné ovládať prostredníctvom pár kliknutí cez mobilnú aplikáciu. To však stále nie je všetko Dom je vybavený aj niekoľkými ekologickými a pre prírodu šetrnými technológiami, ako napríklad dvoj-nádrž na horúcu vodu, dvojzónová klimatizácia alebo zavlažovacie systémy. Ich účelom je jednak ušetriť starosti majiteľovi domu ale zároveň ušetriť energiu alebo vodu.

Pre čo najväčší pocit života v prírode plnej zelene sú vstupné steny do domu obložené zeleňou, čo dodáva domu krásny vizuálny efekt.

zdroj: forbes.com; hiltongyland;

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech