Unikát na Slovensku. Najvyššie postavený hotel v strednej Európe máme práve my

  • Hotel Rotunda stojí iba 20 metrov pod vrcholom Chopka
  • Vlastní stredoeurópske prvenstvo a okrem panoramatických výhľadov ti ponúka množstvo rekreačných aktivít
  • Hotel Rotunda stojí iba 20 metrov pod vrcholom Chopka
  • Vlastní stredoeurópske prvenstvo a okrem panoramatických výhľadov ti ponúka množstvo rekreačných aktivít

Vo výške 2004 m n.m. sa vypína slovenský horský hotel Rotunda. Leží kúsok pod vrcholom Chopka, ktorý tvorí jednu z dominánt frekventovaných Nízkych Tatier. Svojou polohou získal hotel prvenstvo, no pri tomto to zďaleka nekončí. Jeho panoramatická architektúra ti ponúka možnosť pozrieť sa z pohodlia interiéru a pritom mať kúsok Slovenska ako na dlani.

Namiesto auta lanovka

Nečakaj, že sa k hotelu pohodlne vyvezieš vlastným autom. Aby si sa k nemu dostal, svoje auto musíš nechať odparkované v nižšej polohe. K hotelu však vedie lanovka a nielen jedna. Rotunda je lanovkami dostupná z oboch strán tretieho najvyššieho vrchu Nízkych Tatier – zo severnej strany zo strediska Jasná a z južnej strany zo Srdiečka.

Lanovky Tatry
zdroj: Lanovky/srdiecko-chopok

Ak nepatríš k skúseným horalom, nič sa nedeje. Cesta k hotelu netrvá dlho a so všetkým ti pomôže turistická mapa, nachádzaš sa predsa v Lyžiarskom stredisku Jasná. S hľadaním ideálnej trasy a času na výstup ti pomôže portál Lanovky.sk, kde nájdeš podrobný rozpis prevádzky lanoviek aj s cenami. Nami odporúčaná trasa hore je zo Srdiečka, na ktorom máš možnosť auto bez problémov odparkovať. 

Cena lanovky: od 15 do 24 eur

Gepostet von Hotel Rotunda, Chopok am Sonntag, 18. August 2019

Čo ponúka hotel

Jazdu lanovkou môžeš vymeniť za príjemnú turistiku, ktorá nie je veľmi náročná a ani nezaberie veľa času. Ak máš viacero vecí, ktoré si so sebou chceš zobrať a nie si na túry zvyknutý, odporúčame objem zredukovať alebo využiť služby niektorej z lanoviek. V hoteli ťa čaká priateľská atmosféra, komfort v podobe najnovšieho vybavenia izieb a podľa vlastného rozhodnutia, možnosť DeLuxe priestrannej izby s balkónom, informuje hotel na webe.

Rotunda Reštaurácia
zdroj: TMRHotels/hotel-rotunda

Hotel ponúka nadštandardný gastronomický zážitok v podobe slovenskej aj svetovej kuchyne, Rum Bar, kde si vychutnáš rôzne druhy rumov z Portorika, Guatemaly, Kolumbie, Maurícia, Britských ostrovov, zároveň nájdeš súkromný minibar v každej izbe. Rotunda usporadúva taktiež Full Moon Dinner – večere pri splne mesiaca, vďaka ktorým si užiješ romantiku, chutnú večeru zloženú z piatich chodov a odhalenej nočnej oblohy.

Rotunda Gastro
zdroj: TMRHotels/hotel-rotunda

Už od 60. rokov 20. storočia

Nadštandardné vybavenie hotela, príjemná kapacita a dostatočná ponuka služieb pôsobí v horskom prostredí moderne a novo. Rotunda však nebývala vždy takáto. Na vrchole Chopka stojí už od roka 1952, kým sa stala hotelom, bývala aj hvezdárňou. Ján Kromka, hlavný architekt interiérov Rotundy pre TMR uviedol, že v samotnej stavbe je zachovaný kus symboliky: „Celý koncept interiéru bol riešený na kontraste oblých tvarov slovenského mäkkého dreva – smreku s novodobými materiálmi ako brúsená nerez, keramika a umelé kamene. Je tam cítiť rukopis kováčskych majstrov. Celý interiér Rotundy je ukážkou šikovnosti našich regionálnych remeselníkov. Vnútorný obklad je dizajnovaný podľa starých dobových fotografií pôvodného interiéru Rotundy. Dodržali sme to najpodstatnejšie a to sú charakteristické výhľady, preto je nízky aj sedavý nábytok, aby vynikla panoráma na Tatry a Choč. Pri peknom počasí sú zachované výhľady na Horehronie z južnej terasy Rotundy.“

Výhľady u nás majú vždy svoje čaro🥰https://www.tmrhotels.com/hotel-rotunda/sk/

Gepostet von Hotel Rotunda, Chopok am Mittwoch, 5. August 2020

Ďalej dodáva, že celý interiér bol vybudovaný za 6 týždňov s použitím 120 ton materiálu. Rotunda vo vizuále, v ktorom ju poznáme dnes, bola opäť sprístupnená turistom v roku 2013. Ján Žižka z Hýb, vedúci montážnej čaty lanoviek si na pôvodnú Rotundu spomínal takto.: „Boli to ťažké časy, stanicu sme stavali v zime, vonku mrzlo, topili sme si sneh na vodu a tak si varili, bolo to v 51.-52. roku minulého storočia. Pôvodná Rotunda sa stavala jeden rok, pomocná lanovka vozila stavebný materiál, neboli žiadne helikoptéry. Za mojich čias sa do zeme zakopával aj elektrický kábel. Počasie nám komplikovalo a sťažovalo robotu už vtedy, robili sme 14 aj 15 hodín denne. Pôvodná Rotunda bola iná v tom, že sme tu mali aj hvezdáreň.  Na Chopok som prišiel po 20 rokoch. Je tu obrovská výstavba, klobúk dolu, dnes je to na úrovni.“

Gepostet von Hotel Rotunda, Chopok am Donnerstag, 17. Oktober 2019

Z lyžiarskej veľmoci na letné sídlo

Hotel ťa privíta v ktoromkoľvek období, je na tebe, či máš radšej zimné aktivity alebo letnú turistiku. V zime však rátaj s vysokou veternosťou a hrubou pokrývkou snehu a ľadu.

Aj v týchto dňoch máš ešte šancu užiť si tatranské slnko a rozmanitú prírodu. Rotunda ti pri včasnej rezervácii izby ponúka až 20% zľavu na ubytovanie. Ak sa v hoteli rozhodneš stráviť viac ako 3 noci, nasledujúcu budeš mať zdarma, pričom cena za jednu noc pre osobu s raňajkami sa pohybuje od 60 eur.

 

 

Zdroje: TMR, TMRHotels, Facebook/Hotel Rotunda Chopok

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech