Unikát zo Slovenska: Aplikácia, ktorá sa stará o tvoj zdravotný stav, získala investíciu 600 tisíc eur

  • Cez túto aplikáciu si dokážeš spravovať svoje zdravie efektívne a všetky informácie máš na jednom mieste
  • Za projektom stoja Slováci a do ich výnimočného nápadu investuje dvojka na farmaceutickom trhu
Hilbi
Hilbi
  • Cez túto aplikáciu si dokážeš spravovať svoje zdravie efektívne a všetky informácie máš na jednom mieste
  • Za projektom stoja Slováci a do ich výnimočného nápadu investuje dvojka na farmaceutickom trhu

Daren Wilson bude v slovenskom startupe Hilbi kontrolovať 12-percentný podiel v hodnote 600-tisíc eur ako angel investor. Spoločnosť o tom informovala v tlačovej správe.

Hilbi predstavuje unikátny ekosystém, v ktorom pacient vlastní svoje zdravotné dáta a vďaka decentralizovanej technológii ich kolektuje, obohacuje a zdieľa s odborníkmi.

Svoj zdravotný profil, nazvaný LifeID, tak využíva pre presnejšiu diagnostiku, liečbu či prevenčné odporúčania. Algoritmus umelej inteligencie bude zároveň chrániť pacienta nielen počas liečebného procesu, ale aj v prevencii či v prípade nehody.

Na ceste ku globálnemu produktu

„Ide o sprostredkovanie štukturovaných informácií s pridanou hodnotou,“ vysvetľuje spolutvorca technológie a CEO 01People Roman Kučera. „Lekárom sa snažíme ušetriť čas a identifikovať úkony, ktoré nahrádza automatizácia a neskôr umelá inteligencia.“

Zacielenie je globálne, a teda využiteľné kdekoľvek na svete s pripojením na internet. Daren Wilson, ktorý ma bohaté skúsenosti na poli zdravotníckych startupov po celom svete, vstupuje do Hilbi ako anjelský investor.

„Rozhodol som sa doň investovať, pretože osobné hodnoty ľudí z tímu 01 sú podobné mojim. Oslovila ma odvážna a zanietená vízia Patrika Kmeča, ktorý sa snaží pomocou technológií vylepšiť starostlivosť o pacienta a vytvoriť podklady pre personalizovanú starostlivosť.” Je presvedčený, že Hilbi má veľký potenciál globálneho rozšírenia.

Rozsiahle ako Whatsapp, Facebook či Uber

Patrik Kmeč, spoluautor Hilbi, hodnotí Wilsonov vstup nielen ako potvrdenie valuácie, ale aj ako cestu k najväčším investorom v oblasti HealthCare na svete.

„Daren je veľmi skúsený človek na poli globálnych riešení pre digitalizáciu zdravotníctva. Jeho skúsenosti sú garanciou smerovania Hilbi ku globálnemu produktu. Na Slovensku vlastne tvoríme platformu rozsahu ako Whatsapp, Facebook či Uber, len špecializovanú pre potreby pacientov a lekárov. Na takéto ambície potrebujete medzinárodne skúsený tím,“ vysvetľuje.

„Som nesmierne rád, že prvým investorom je tak skúsený človek. Pre ďaľších investorov to prináša neskutočné príležitosti pri integráciach, nasadení a monetizácií Hilbi na obrovských trhoch ako USA či krajiny tretieho sveta.“

zdroj: Hilbi

80% výnosov pôjde k rukám lekárov

MuDr. Ladislav Pásztor a Roman Neczli ako konatelia startupu Hilbi sa rozhodli takto uzatvoriť prvé kolo investícii a uviesť ho na trh v podobe produktu, ktorý rieši starostlivosť o diabetologických pacientov, pacientov na udržiavacej onkologickej liečbe, pacientov v ortopedickej starostlivosti.

V rámci prevenčných algoritmov Hilbi plánuje tento rok spustiť prvý algoritmus umelej inteligencie, ktorého cieľom bude zachytiť prvotné symptómy kardiovaskulárnych ochorení.

Ďalšie investičné kolo s cieľovou sumou 5 milónov eur sa otvorí po vstupe na slovenský trh, kde bude Hilbi do konca roka 2020 pomáhať vyše miliónu Slovákov.

Prostriedky budú využívané primárne na vývoj algoritmov umelej inteligencie, odhaľujúce skoré symptómy viacerých ochorení a navigovať tak pacienta nielen v procese samotnej liečby, ale hlavne v personalizovanej prevencii. 80% z výnosov je určených na odmeňovanie lekárov a zdravotníckeho systému.

Zdroj: TSHilbi

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK