Unikátne zrkadlo odhalí všetko, čo chceš o svojom tele vedieť

  • Zdravý životný štýl je pojem, ktorý rezonuje stále viac a viac.
  • Z dôvodu zvýšeného množstva nezdravého jedla je stále dôležitejšie sa hýbať alebo cvičiť.
  • Pre dokonalé poznanie svojho tela prichádza skener v zrkadle, ktorý ti zmeria telesný tuk, svalstvo a aj iné proporcie.
nakedlabs.com
  • Zdravý životný štýl je pojem, ktorý rezonuje stále viac a viac.
  • Z dôvodu zvýšeného množstva nezdravého jedla je stále dôležitejšie sa hýbať alebo cvičiť.
  • Pre dokonalé poznanie svojho tela prichádza skener v zrkadle, ktorý ti zmeria telesný tuk, svalstvo a aj iné proporcie.

V súčasnosti je naozaj dôležité a zároveň náročné udržať si zdravý životný štýl, fit postavu a popri všetkých povinnostiach si nájsť čas na šport. Všetci dobre vieme, že pri chudnutí, cvičení alebo naberaní svalovej hmoty nie je vždy tým najdôležitejším ukazovateľom váha. Samozrejme, svoju dôležitosť určite zohráva, no zohľadniť treba aj mnoho iných faktorov, ako napríklad množstvo telesného tuku alebo množstvo vody v tele. Pre jednoduchšie získanie týchto a mnoho ďalších informácií sa na túto problematiku zamerala spoločnosť Naked Labs.

Reč je o Americkom startupe so sídlom v Kalifornii, ktorý sa zameriava na 3D technológiu snímania a skenovania. Jej posledným produktom je 3D telesný skener pre sledovanie kondície, telesného tuku a ostatných atribútov ľudského tela. Ten sa svetu prvý krát ukázal už pred 2 rokmi, ale reálnym krokom v pred sú až udalosti posledného obdobia. Kľúčom k uvedeniu produktu na trh je fakt, že spoločnosť získala finančné prostriedky z fondu vo výške viac ako 12,3 milióna € v rámci projektu Series A, ktorý vedie materská spoločnosť Founders Fund v San Franciscu.

Medzi ďalších investorov, ktorí sa podieľali na spolufinancovaní, patria napr. spoločnosť Lumia Capital, Venture 51, Seabed VC alebo New Enterprise Associates (NEA). Prostriedky získane z projektu Series A budú prioritne použité na rast podniku a rozšírenie výroby.

Zobraziť celú galériu (11)
zdroj: nakedlabs.com

Investícia do tohto projektu prišla na podnet Cyana Banistera, ktorí je partnerom spoločnosti Founders Fund. K danej veci uviedol:

Founders Fund je známy tým, že investuje do veľkých nápadov a Naked Labs nie je žiadnou výnimkou.“

3D telesný skener dostal názov Naked 3D Fitness Tracker a v súčasnosti sa rozposiela zákazníkom, ktorí si ho predobjednali v priebehu minulého roka. Globálna dostupnosť je podľa očakávaní naplánovaná na posledný kvartál roka 2018. Cena skenera sa je na úrovni približne 1 300 € vrátane sprievodcu formou mobilnej aplikácie (Naked). Najväčším a celoplošným cieľom spoločnosti je dostať 3D skener ľudského tela do každej domácnosti.

Zobraziť celú galériu (11)
zdroj: nakedlabs.com

Revolučný skener má minimalistický dizajn ukrytý v inteligentnom zrkadle. Je vybavený 3 hĺbkovými snímačmi RealSense 410  a laserovým ukazovateľom. Tieto hĺbkové snímače zachytávajú „obrysy, hĺbku a tvar tela“ pomocou infračervených kamier a vykazujú presné výsledky. Tie sa zobrazia v spomínanej aplikácií, ktorú je možné pripojiť ku skeneru prostredníctvom WiFi alebo Bluetooth.

Skladá sa z dvoch častí, kde prvou časťou je softvérové a hardvérové vybavenie, ktoré je naozaj kvalitné, čo sa odzrkadlilo aj na cene. Vo vnútri skrýva procesor x86, 4Gb operačnú pamäť a 64Gb SSD disk. Vďaka takémuto vybaveniu je možné spracovať všetky dáta rýchlo, kvalitne a s čo najväčšou presnosťou, aby mohli byť následne odoslané do mobilnej aplikácie bez toho, aby sa údaje ukladali na cloud. Všetky dáta sú spracovávané v samotnom zariadení. Druhou, taktiež dôležitou súčasťou je 360° otočná váha.

Samotný proces skenovania začína postavením sa na otočnú váhu vo vystretej polohe a natiahnutými ramenami. Po postavení na váhu sa váha otočí o 360° a tým sa vykoná 3D snímka tela. Neuveriteľná je rýchlosť, pretože celý proces od postavenia na váhu, otáčanie sa na váhe až po finálnu analýzu trvá len 15 sekúnd. Za tak krátky čas získaš informácie o množstve telesného tuku, svalovej hmoty, obvodoch telesných partií a pod. Všetky tieto výsledky sa objavia v mobilnej aplikácií vrátane 3D skenu tvojho tela v odtieňoch sivej. Takéto zobrazenie je podľa zakladateľa spoločnosti, Farhada Farahbakhshiana logické a jednoducho vysvetliteľné, pretože ich cieľom je:

Odobrať akúkoľvek formu resp. podobu emocionálnej viazanosti k modelu ľudského tela a urobiť ho čo najobjektívnejším.“

Aplikácia zároveň ponúka možnosť porovnávania si jednotlivých skenov, a tak si užívateľ môže porovnať výsledne údaje a hodnoty, sledovať svoju kondíciu a v prípade potreby navrhnúť lepší a efektívnejší fitness plán.

Zobraziť celú galériu (11)
zdroj: nakedlabs.com

Ako už býva zvykom, aj v tomto prípade sa objavili isté pochybnosti nakoľko skener skenuje nahé ľudské telo. Problémom bolo, aby sa užívatelia necítili nepríjemne a nebáli. Práve preto skenovanie nefunguje na klasickom „kamerovom“ skenovaní, ale využívajú sa RealSense senzory a snímače, ktoré som už spomínali. Tie skenujú len telesnú hmotu a nie samotný obraz. Výsledkom je veľmi podobný obraz, ako pri skenovaní na letiskách, čo môžeš vidieť na obrázkoch v článku.

Naked Labs vezmú obraz ľudského tela a pretvoria ho na avatara. Podobne ako je tomu napríklad v prípade filmu Silver Surfer od Marvelu. Vďaka tomu užívatelia vidia svoje telo z objektívnejšieho hľadiska a bez emócií, čím si s ním zlepšujú vzťah.“ uviedol Cyan Banister

Stále rastúci trend a popularita zdravej výživy, zdravého životného štýlu a cvičenia je dôvodom, prečo má produkt napriek vysokej cene podľa výrobcov vysokú šancu na úspech a sú presvedčení o tom, že produkt si obľúbi veľké množstvo ľudí.

zdroj: nakedlabs.com; 3dprintingindustry.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech