Úspešné startupy, ktoré sa spočiatku zdali ako úplné bláznovstvo

  • Vybudovať dobrý startup nie je až také zložité, ak prídete so skvelým nápadom. Ale čo tie najlepšie startupy? Za tými nestojí iba dobrý nápad, ale myšlienka, ktorá sa spočiatku zdala byť bláznivou.
image_1432300299.jpeg
  • Vybudovať dobrý startup nie je až také zložité, ak prídete so skvelým nápadom. Ale čo tie najlepšie startupy? Za tými nestojí iba dobrý nápad, ale myšlienka, ktorá sa spočiatku zdala byť bláznivou.

 

Predstavte si teraz, že ste investorom rizikového kapitálu, ktorý si práve ide vypočuť pitch týchto startupov. Aká by bola vaša reakcia, investovali by ste, aj keby ste nevedeli, kam až to dotiahnu?

 

 

 

 

Facebook: Svet potrebuje ďalší MySpace či Friendster, akurát prichádzame o pár rokov neskôr. Budeme fungovať len pre pár tisíc unavených a asociálnych študákov.  Idete do toho s nami?

 

Dropbox: Ideme vybudovať ďalšie riešenie zdieľania súborov. A to aj napriek tomu, že je ich už trh preplnený a nik ich nevyužíva, aj keď niektoré majú podporu veľkých spoločností ako Microsoft.

 

Amazon: Ideme predávať knihy online! A to aj napriek tomu, že ľudia sa stále boja zadávať údaje zo svojich kreditných kariet na webe. A aj napriek tomu, že cena za dopravu bude ľudí stáť všetky tie peniaze, ktoré si online nákupom ušetrili. Budú nás používať pre väčšie pohodlie, nevadí, že budú musieť na knihu čakať týždeň.  

 

 

 

 

Virgin Atletic: Aerolinky sú cool! Tak si poďme jednu založiť a uvidíme, aké ťažké to len môže byť. Budeme odlišný, lebo spravíme vtipné video o bezpečnosti.

 

Mint: Dajte nám všetky vaše bankové informácie a informácie z vašich kreditných kariet. Vrátime vám ich napísané pekným písmom a aby ste sa cítili bohatší, budú aj zelenou farbou.

 

Palantir: Vytvoríme analytický software, založíme spoločnosť v Kalifornii, zamestnáme kopu čerstvo vyštudovaných inžinierov. Žiadny obchodný zástupcovia, ale uzavrieme obrovské obchody.

 

Craiglist: Bude to nepekné. Bude to free.

 

Twitter: Je to ako email, SMS či RSS. Akurát to dokáže oveľa menej. Spočiatku to bude používané hlavne „kockáčmi“, potom sa pridá aj Charlie Sheen a Britney Spears. 

 

 

 

 

iOS: Úplne nový operačný systém, na ktorom vám nepôjdu milióny aplikácií, ktoré boli vyvinuté pre Mac OS, Linux alebo Windows. Pre tento operačný systém bude môcť vyvíjať aplikácie iba Apple. Nebude to mať „vystrihnúť“ a „vložiť.“

Google: Budujeme dvadsiaty vyhľadávač na svete, akurát v čase, kedy boli všetky ostatné označené za stratu peňazí.

 

GitHub: Softwarový inžinieri budú mesačne platiť po zvyšok svojho života s cieľom vytvoriť free software z iného free softwaru.

 

PayPal: Ľudia budú požívať svoje AOL a Yahoo emailové adresy, aby mohli platiť jeden druhému skutočnými peniazmi. Opierame sa o nebankovku s milým názvom.

 

Paperless Post: Sme ako Evite, akurát nám budete platiť.

Instagram: Filtre! Presne tak, máme filtre!

 

LinkedIn: Čo poviete na profesionálnu sociálnu sieť vytvorenú pre 30 a 40-ročných? Využijú ju raz za päť rokov, keď si budú hľadať prácu.

 

 

 

Tesla: Namiesto jednoduchého vyrábania batérií a ich následného predávania, sme sa rozhodli vyrábať vlastné autá. Plus budeme vlastniť distribučnú sieť počas ústupu „čistej“ technológie.  

 

SpaceX: Ak to dokáže NASA, dokážeme to aj my. Nie je to žiadna veľká veda!

 

Firefox: Ideme vytvoriť lepší webový prehliadač, hoci 90% ľudí na svete má iný zadarmo rovno zabudovaný vo svojom počítači. Jeden človek urobí väčšinu práce aj za ostatných v tíme.   

 

 

zdroj: mashable.com
    
    

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech