Úver výmenou za kreditku alebo tvoju selfie. Pozri si pár noviniek zo sveta bankovníctva, ktoré ťa možno prekvapia

  • Technologické novinky prichádzajú na trh každý deň a veľa z nich pochádza práve z bankovníctva
  • Pozreli sme sa na tie, ktoré si banky vymysleli k úverom
uver-pozicka-shutterstock_tvarova-biometria-tatra-banka
Shutterstock
  • Technologické novinky prichádzajú na trh každý deň a veľa z nich pochádza práve z bankovníctva
  • Pozreli sme sa na tie, ktoré si banky vymysleli k úverom

Maďarsko – Úver „Ukáž svoju kreditku“

Maďarská Budapest Bank sa rozhodla poskytnúť spotrebný úver každému, kto vlastní embosovanú kreditnú kartu, dokonca aj v prípade, že karta je z inej banky. Stačí ak donesieš svoju kreditku a doložíš 3 posledné mesačné výpisy. Limit, ktorý pravidelne čerpáš a splácaš, dostaneš aj v podobne spotrebiteľského úveru.

Slovensko – Urob si „selfie“ a načerpaj úver už o 10 minút

Na Slovensku prišla so zaujímavou novinkou aj Tatra banka. Po spustení Tvárovej biometrie na otváranie účtov pridala aj možnosť čerpať úver cez aplikáciu s použitím biometrie. Každý tak môže čerpať úver až do 30 000 eur a celý proces od žiadosti až po samotné načerpanie prostriedkov vybaví cez mobil. Pritom ti stačí, aby si naskenoval svoj občiansky preukaz, odfotil sa pomocou špeciálnej funkcie Tvárovej biometrie a o chvíľu si bankou preverený cez Ministerstvo vnútra a môžeš žiadať o úver. Peniaze z neho ti prídu na účet takmer okamžite po podpise zmlúv v mobile.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: Shutterstock

Kolumbia – úverové veľtrhy

Ak ešte stále nevnímaš úvery ako komoditou, kolumbijské banky ťa presvedčia o opaku. Každoročne organizujú úverové veľtrhy, na ktorých banky predstavujú svoje úverové produkty a doslova „predávajú“ svoje úvery so zľavami priamo na mieste. Tak ako sa chodíš poprechádzať na výstavu automobilov alebo o bývaní, môžeš si v Kolumbii odskočiť na veľtrh a poobzerať sa po najlepšom úvere. A ak sa ti zapáči, rovno si ho vezmeš.

Veľká Británia – Alexa, nájdi mi najlepšiu hypotéku

S príchodom smernice PSD2 sa aj nebankové spoločnosti a start-upy môžu dostať k dátam bánk a vyvíjajú rôzne „zlepšováky“ aj v tomto sektore. Príkladom toho, ako sa nebanková firma dostane medzi veľké ryby medzi bankami je napríklad Amazon a ich virtuálny asistent Alexa. Tá už dokáže porovnávať ponuky hypoték takmer so všetkých anglických bánk a šetrí tak čas i peniaze.
Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech