V Anglicku je Swegway v uliciach ZAKÁZANÝ! Kvôli 180 ročnému zákonu…

  • Plánoval si zaútočiť na ulice so svojim novým Swegway? Chcel si všetkým ukázať svoj “swag”? U nás ti to možno prejde. V Anglicku je však situácia iná.
image_1444723174.jpeg
  • Plánoval si zaútočiť na ulice so svojim novým Swegway? Chcel si všetkým ukázať svoj “swag”? U nás ti to možno prejde. V Anglicku je však situácia iná.

 

V Anglicku si  jazdiaci na Hoverboarde musia dať bacha na policajtov. Tieto prostriedky sú v uliciach zakázané. Každý motorový prostriedok totiž musí byť schválený určitými normami. A keď sa polícia detailne pozrela na to, čože to Swegway vlastne je, prišla na to, že technicky to je motorové vozidlo.  Žiadne schválenie sa nekonalo a dnes je používanie tejto srandy na cestách nelegálne.

 

Preto za použitie Swegwayu na verejnosti zaplatíš pokutu až 500 libier. Vtip je v tom, že samotné zariadenie sa pohybuje v cenách od 200 libier. Jediné miesto, kde môžeš prostriedok použiť, sú súkromné pozemky, prípadne cudzie pozemky s povolením majiteľa.

 

Elektrické bicykle fungujú podobne, no tie jazdiť môžu. Podľa slov polície je to preto, že “majú pedále”. Tento neškodný vynález je podľa polície problém.

 

Pritom ho používa napríklad hráč FC Liverpool, Alberto Moreno.


 

Tento chalan si tiež na Swegwayi užíval jazdu po letisku. A nikto ho nezatkol.

 

 

Akutalizované o znenie časti zákona, ktoré jazdu na Swegwayi zakazuje:

…If any person shall wilfully ride upon any footpath or causeway by the side of any road made or set apart for the use or accommodation of foot passengers; or shall wilfully lead or drive any horse, ass, sheep, mule, swine, or cattle or carriage of any description, or any truck or sledge, upon any such footpath or causeway; or shall tether any horse, ass, mule, swine, or cattle, on any highway, so as to suffer or permit the tethered animal to be thereon;. . . . every person so offending in any of the cases aforesaid shall for each and every such offence forfeit and pay any sum not exceeding, over and above the damages occasioned thereby.

 

Podľa zákona je teda zakázané na chodníkoch a násypoch určených pre chodcov (a osoby, ktoré na prepravu aktívne používajú svoje chodidlá, zrejme preto je bicykel ok) jazdiť na zvierati alebo inom zariadení.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech