V Lidli si už slamky nekúpiš. Reťazec bojuje proti zbytočnému plastovému odpadu

  • Slovenský Lidl sa do roku 2025 zaviazal obmedziť používanie plastov o 20 percent
  • Radikálne zmeny u nás zavedie už budúci rok
  • Niekoľko produktov z pultov zmizne úplne
collage
Unsplash/Facebook (Lidl Slovensko)
  • Slovenský Lidl sa do roku 2025 zaviazal obmedziť používanie plastov o 20 percent
  • Radikálne zmeny u nás zavedie už budúci rok
  • Niekoľko produktov z pultov zmizne úplne

V 132 slovenských predajniach Lidlu už viac od roku 2019 nenájdeš plastové slamky, jednorazové poháre, šálky, taniere, príbory a a hygienické vatové tyčinky. Spoločnosť nahradí menované produkty výrobkami z alternatívnych a recyklovateľných materiálov. Nakúpené výrobky Lidl dopredá a sortiment onedlho nahradí alternatívami.

„V oblasti nášho strategického postoja k plastom sledujeme jasný prístup, ktorý hovorí: nahradiť – obmedziť – recyklovať. Rozhodnutím prestať predávať plastové výrobky na jedno použitie znižujeme objem plastov a prispievame tak k nášmu zlepšeniu v tomto smere,“ povedal konateľ Lidl Slovenská republika za oblasť nákup Martin Nagy. Dodáva aj, že spolu s dodávateľmi spoločnosť diskutuje o tom, pri ktorých produktoch je možné plastové obaly úplne odstrániť či nahradiť ekologickými alternatívami. Už teraz menej zbytočných plastov nájdeš v košoch s oblečením či oddelení ovocia a zeleniny.

Už teraz diskontný reťazec bojuje s hrozivými štatistikami pribúdajúceho plastového odpadu rozširujúcou sa ponukou ekologických tašiek na viacnásobné použitie a dopredajom najtenších tašiek. Týmto vyradením spolu s avizovaným ukončením predaja niekoľkých plastových výrobkov Lidl ročne odbremení od životné prostredie o 160 tom plastov.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech