V Nitre plánujú zlepšiť systém zdieľaných bicyklov, so starým dodávateľom nie sú spokojní

  • Systém má zahŕňať aj e-mobilitu, teda napríklad elektrobicykle alebo elektrokolobežky
  • Radnica chce vyjsť v ústrety ľuďom žijúcim v náročnejšie dostupných lokalitách
bip
SPU Nitra Zelená univerzita
  • Systém má zahŕňať aj e-mobilitu, teda napríklad elektrobicykle alebo elektrokolobežky
  • Radnica chce vyjsť v ústrety ľuďom žijúcim v náročnejšie dostupných lokalitách

Mesto Nitra vyhlásilo verejnú obchodnú súťaž na dodávateľa systému zdieľaných bicyklov, takzvaný bikesharing. Systém má zahŕňať aj e-mobilitu, teda napríklad elektrobicykle alebo elektrokolobežky.

Radnica chce tak podľa primátora Mareka Hattasa vyjsť v ústrety ľuďom žijúcim v náročnejšie dostupných lokalitách, napríklad na Zobore, Klokočine alebo Čermáni. Informoval o tom Henrich Varga z Mestského úradu v Nitre.

Minimálne 100 bicyklov už od júna

Úspešný uchádzač by mal Nitre poskytnúť minimálne 100 kusov bicyklov, vzniknúť by malo najmenej sedem staníc alebo takzvané freefloatové riešenie, ktoré nevyžaduje pevnú stanicu alebo stanovisko. Predpokladaný termín spustenia nového bikesharingu v Nitre je 1. jún 2020 pre bicykle a 1. september 2020 pre e-mobilitu, v ďalších rokoch by bol termín prevádzky vždy od 1. marca do 30. novembra. Mesto za službu nemieni platiť, prevádzkovateľovi zostanú všetky tržby. Lehota na podávanie súťažných návrhov je do 28. februára.

𝗡𝗶𝘁𝗿𝗮: 𝗡𝗼𝘃𝘆́ 𝗯𝗶𝗸𝗲𝘀𝗵𝗮𝗿𝗶𝗻𝗴 Mesto Nitra dnes spustilo obchodno verejnú súťaž na nového dodávateľa služby zdieľaných…

Gepostet von Mesto Nitra am Freitag, 31. Januar 2020

Bikesharing v Nitre už funguje od leta 2017, poskytuje ho dopravná spoločnosť Arriva. Primátor Hattas však hovorí, že zmluvné podmienky z minulosti sú zle nastavené. Práve preto minulý rok hrozilo, že bikesharing nebude vôbec spustený, napokon bicykle verejnosti slúžili s oneskorením od júna.

Tomu by sa malo po novom predísť. „Chceme mať jasne a transparentne nastavené pravidlá, aby sme vedeli kedy, za koľko a ako dlho budeme mať bicykle v prevádzke. Verím, že sa nám do súťaže prihlási čo najviac záujemcov a nový bikesharing v Nitre spustíme ešte pred letom,” dodáva primátor Hattas.

Arriva vlani pustila zdieľané bicykle do ulíc až po tom, ako jej mesto zaplatilo dotáciu 115 tisíc eur.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK