V Nitre sa začína akcia, ktorú sleduje celé Slovensko. K dispozícii je už pripravených 37 odberných miest

  • V obci Branč začali testovať už dnes ráno, krajské mesto Nitra sa pridá popoludní
  • Možnosť testovania zabezpečila pre svojich obyvateľov každá obec v okrese
testovanie
TASR/Radovan Stoklasa
  • V obci Branč začali testovať už dnes ráno, krajské mesto Nitra sa pridá popoludní
  • Možnosť testovania zabezpečila pre svojich obyvateľov každá obec v okrese

Na plošné testovanie antigénovými testami na ochorenie COVID-19 je v okrese Nitra pripravených 116 odberných miest. Už dnes ráno sa testovanie začalo v obci Branč, popoludní sa pridá aj krajské mesto a obce Vinodol a Cabaj – Čápor.

V samotnej Nitre bude k dispozícii 37 odberných miest, v meste Vráble 9 a v ďalších obciach 70. Dôvodom testovania je vážna epidemiologická situácia v okrese.

V Nitre bude testovanie možné v piatok od 15:00 do 20:00, sobotu a v nedeľu od 8:00 do 17:00. Vo Vrábloch a väčšine obcí prebehne testovanie len v sobotu a v nedeľu.

zdroj: TASR/Pavol Zachar

Odberné miesta pripravili podľa Márie Lyžičiarovej z Okresného úradu v Nitre všetky obce, len dve menšie sa v tomto prípade zlúčili. Časy na testovanie nie sú jednotné, niekde sa testuje po oba víkendové dni, ale niekde len v sobotu, niekde v nedeľu. Ďalšie z troch plánovaných kôl testovania sa uskutoční o týždeň.

Obce si rôzne nastavili aj organizáciu testovania svojich obyvateľov. Napríklad v Branči pridelili ľuďom čas na testovanie podľa ulíc, vo Vinodole sa dal objednať presný termín telefonicky a obec Cabaj – Čápor využije systém „časeniek“. Obce deklarujú, že testovanie garantujú len svojim obyvateľom.

Nitra ide od pondelka do úplného lockdownu. Priepustkou je negatívny test

Od pondelka 11. januára od 5:00 do 29. januára bude platiť v okrese Nitra sprísnený zákaz vychádzania. Aj na cestu do zamestnania alebo do prírody bude potrebné potvrdenie o negatívnom PCR alebo antigénovom teste. Nitrianska polícia už od utorka z dôvodu vážnej epidemiologickej situácie v okrese vykonáva intenzívnejšie kontroly zákazu vychádzania.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech