V pyžamách proti prokrastinácií

  • Začnime úprimne. Koľkokrát ste si po vybrúsenom citáte známej osobnosti plní motivácie povedali – super, idem do toho, tentokrát to zvládnem. Čo však prišlo potom?
image_1431591107.jpeg
  • Začnime úprimne. Koľkokrát ste si po vybrúsenom citáte známej osobnosti plní motivácie povedali – super, idem do toho, tentokrát to zvládnem. Čo však prišlo potom?

 

O dve hodiny ste sedeli na 9gagu a slovo motivácia vám bolo vzdialenejšie než výplata koncom mesiaca. Jedným z problémov prchajúcej motivácie je aj zlý timemanagement. Študenti masmediálnej komunikácie a reklamy na UKF v Nitre sa rozhodli na to upozorniť celkom netradične. Rannou rýchlovkou.

 

Táto spontánna jednodňová akcia s podtitulom „Zabehni svoj posledný beh v pyžame“ sa uskutočnila minulú stredu v Nitre a prišla asi stovka študentov. Vrcholom podujatia bol príhovor Andreja Mikulu, ktorý stojí za portálom timemanagement.sk. V cieli čakala študentov chill out zóna s prednáškou o tom, ako zefektívniť svoj život, správne si zadeliť čas, pracovať na sebe a plniť si svoje ciele.

 

 

Predtým sa však účastníci museli trochu zapotiť. A zabaviť. V pyžamách na stanovištiach vykonávali základné činnosti uponáhľaného rána čo najlepšie a za čo najviac bodov. Sily si zmerali napríklad v natieraní chleba či triedení strán seminárky. Po energickej a tanečnej zumbe mohli podľa spoluorganizátorky Veroniky Szabóovej ochutnať rôzne zdravé a „vitamínmi nabité mňamky“.

 

Event dopadol nad očakávania. „Super atmosféra, účastníci boli pri behu energickí, bojovní a odhodlaní. Pretekali ako o život,“ hovorí Ladislav Bóna, jeden z organizátorov. „Množstvo ľudí zdieľalo selfie z nášho eventu na svojich Facebook walls.“

 

 

Čo od podujatia organizátori očakávajú? „Poslaním nášho exhibičného behu, ktorý odzrkadľuje vykonávanie bežných ranných činností pod zvýšeným napätím spojeným s únavou a stresom kvôli meškaniu, je osveta študentov v súvislosti s tým, ako si efektívne zadeliť svoj čas. Myslíme si, že aj jeden takýto event môže zmeniť veľmi veľa v myslení a postojoch študentov,“ dodáva.

 

Tak, už si periete pyžamo na budúci ročník?

 

Fotky z akcie nájdete TU.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech