Vaského a Daňa prepustili, ich youtuberská kariéra však končí

  • Krajský súd v Bratislave dnes prepustil na slobodu Martina D. a Rudolfa V
  • Youtuberom zakázali zverejňovať a podieľať sa na tvorbe audiovizuálnych diel
BeFunky-collage-5
TASR - František Iván
  • Krajský súd v Bratislave dnes prepustil na slobodu Martina D. a Rudolfa V
  • Youtuberom zakázali zverejňovať a podieľať sa na tvorbe audiovizuálnych diel

Krajský súd v Bratislave dnes prepustil na slobodu Martina D. a Rudolfa V., ktorí čelia obvineniu za pokračujúci prečin výtržníctva. Agentúru SITA o tom informoval hovorca súdu Pavol Adamčiak. Dodal, že youtuberom zakázali zverejňovať a podieľať sa na tvorbe audiovizuálnych diel.

„Krajský súd v Bratislave 22. januára 2020 na neverejnom zasadnutí senátu rozhodol tak, že zrušil napadnuté uznesenie Okresného súdu Bratislava I zo 16. decembra 2019 v celom rozsahu,“ uviedol Adamčiak. Dodal, že väzba Martina D. a Rudolfa V. je nahradená dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Súd zároveň udelil obvineným povinnosť oznámiť policajtovi, prokurátorovi alebo súdu, ktorý vedie konanie, každú zmenu miesta ich pobytu. Tiež sa musia dostaviť k probačnému a mediačnému úradníkovi v lehotách ním určených, minimálne jedenkrát mesačne.

Čítaj viac TU>> Údajných „youtuberov“ Martina Daňa a Rudolfa Vaského zadržala NAKA

Zákaz uverejňovania videí

Martin D. a Rudolf V. dostali aj zákaz uverejňovať prostredníctvom webu, televízie, prípadne akéhokoľvek iného komunikačného prostriedku, príspevky vo forme obrazových, zvukových a obrazovo-zvukových diel, ktoré sú výsledkom vlastnej tvorby obvinených, ako aj zdržať sa osobných prejavov adresovaných verejnosti.

„Zároveň obvineným R.V. a M.D. uložil zákaz akoukoľvek formou vedome participovať na tvorbe obrazových, zvukových a obrazovozvukových diel vytvorených inými subjektmi. Obvinenému M. D. uložil zákaz vyhotovovania akýchkoľvek obrazových a obrazovozvukových záznamov vo verejne dostupných objektoch a na verejných priestranstvách,“ doplnil Adamčiak.

zdroj: TASR - Michal Svítok

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vlani v decembri obvinil Martina D. za opakujúci sa pokračovací prečin výtržníctva spáchaný formou spolupáchateľstva a závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách. Voči Martinovi D. bolo vznesené aj obvinenie ako samostatnému páchateľovi za prečin podnecovania.

Obvinených zadržala NAKA 13. decembra 2019. Dvojica bola na základe rozhodnutia sudcu Okresného súdu Bratislava I stíhaná väzobne z obavy, že budú pokračovať v trestnej činnosti. Obvinení aj prokurátor podali voči tomu sťažnosť, o ktorej dnes rozhodoval Krajský súd v Bratislave.

Martin D. okrem spomínaných obvinení čelí od začiatku decembra minulého roka aj obvineniu zo spáchania daňového podvodu. Podľa polície si nechal v rokoch 2011 a 2012 neoprávnene vyplatiť daňové vratky vo výške 188-tisíc eur.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech