Veľ­ko­le­pý návrat Nokie! Vlaj­ko­vá loď prí­de s QHD roz­lí­še­ním disp­le­ja a kva­lit­nou opti­kou Carl Zeiss

Matúš Mitro / 24. novembra 2016 / Tech a inovácie

Legen­dár­na fín­ska znač­ka plá­nu­je svoj návrat do sve­ta smart­fó­nov. Prvej novej Nokie by sme sa moh­li doč­kať už čosko­ro a zatiaľ sa špe­ku­lu­je o mož­nom hard­vé­ro­vom vyba­ve­ní. Vlaj­ko­vá loď by mala obsa­ho­vať špe­ci­fi­ká­cie, za kto­ré sa roz­hod­ne nebu­de musieť han­biť.

Nokia si prešla vo svojom „záverečnom“ období mnohými útrapami a nakoniec skončila v rukách Microsoftu. Ten pod svojim názvom vydával smartfóny s operačným systémom Windows, ktorý však veľký úspech nezaznamenal. Samozrejme, našiel si aj svojich skalných priaznivcov. Zmluva, ktorú tieto dve spoločnosti uzavreli, mala platnosť len dva roky, preto sa s končiacou dohodou plánuje Nokia vrátiť znova na trh so svojimi vlastnými zariadeniami. Mohlo by sa tak stať už budúci rok na výstave MWC 2017 v Barcelone. Tam zrejme bude predstavená hneď vlajková loď, ktorá ponesie fantastické špecifikácie.

nokia-smartphone-1200x0

foto: fonyzciny.startitup.sk

Predná strana by mala byť osadená displejom o veľkosti 5,2″- 5,5″ s jemným QHD rozlíšením. O výkon sa postará výkonný procesor Snapdragon 820. Veľkosť operačnej pamäte RAM zatiaľ nie je známa, no podľa ostatných indícii nebude menšia ako 3 GB, čo je v dnešnej dobe považované za úplné minimum, minimálne v segmente vlajkových lodí.

nokia

foto: fonyzciny.startitup.sk

Skvelou správou však je aj to, že fotoaparát bude vybavený kvalitnou optikou Carl Zeiss. Ak chce ísť fínsky „nováčik“ s trendom, tak svoje zariadenie zabalí aspoň do hliníkovej konštrukcie a nevylučuje sa ani vodeodolnosť. Zatiaľ sú tieto informácie len špekulovaním, no ak by takéto zariadenie Nokia predstavila, zrejme by nemala problém zaradiť sa medzi ostatných úspešných výrobcov smartfónov a veľa zákazníkov by sa tak mohlo vrátiť k svojej obľúbenej značke.

fony_banner

zdroj: fonyzciny.startitup.sk, zdroj titulnej fotogafie: fonyzciny.startitup.sk

Pridať komentár (0)