Veríš si? Bezpečnostná firma ponúka $1 milión za hacknutie iOS 9

Martin Faith / 24. septembra 2015 / Business

Ani technologický gigant ako Apple neprodukuje bezpečnostne nepreniknutelné pevnosti. Firma Zerodium sa to snaží využiť na zlepšenie celkovej bezpečnosti vyvíjaného software. Pomôcť jej môžeš aj ty, za predpokladu, že máš na to hacknúť najnovší mobilný operačný systém na trhu.

 

S tým, ako sa v poslednej dobe darí hackerom lámať zapezpečenia rôznym projektom je stale jasnejšie, že žiadny software nie je voči nim úplne imúnny. Stačí si vspomenúť na galaktický prúser menom Ashley Maddison, o ktorom sme pred časom písali.

 

Firma založená francúzskym bezpečnostným experton Chaouki Bekrarom momentálne vyzýva nezávyslých bezpečnostných výskumníkov (alebo skupiny) aby našli nedostatky v novom operačnom systéme Applu iOS9. 

 

 

iOS 9 vyšiel len nedávno a zatiaľ sa nestretol s veľkým nadšením zo strany použivateľov, predovšetkým kôli slabšiemu výkonu. A to je ešte stále možné, že tento system je spustený s ďalšími nedostatkami.

 

Firma Zerodium, ktorá ponúkla odmenu vo výške $1 million (pre až tri tímy alebo nezávislých testerov) tým, ktorým sa podarí tieto nedostatky odhaliť. Na získanie odmeny musia uchádzači nájsť bezpečnostný nedostatok alebo hacknúť nový iOS a to za použitia webovej stránky alebo textovej správy. Tie sa majú dostať cez bezpečnosť iOS 9 a diskrétne nainštalovať aplikáciu.

 

 

Odmena pre hackerov je veľká, ale benefit pre zadávateľskú firmu sú samozrejme oveľa väčšie. Po nájdení nedostatku sa Zerodium odbaví tým, že nazdiela bezpečnostné dáta, ktoré pomôžu ostatným organizáciam robiť lepšie opatrenia pre zaistenie ich vlastnej bezpečnosti.

 

Odmena pre hackerov je veľká, ale benefit pre zadávateľskú firmu sú samozrejme oveľa väčšie.

 

Podľa vyhlásenia Zerodia, niekoľko nezávyslích výskumníkov už stihlo prejaviť záujem o túto možnosť. Zdá sa, že je len otázkou času, kým sa nájde hack alebo bezpečnostný nedostatok nového operačného systému.

 

Apple sa nedávno stal obeťou hackerských útokov a to veľmi zahambujúcim spôsobom. Hackeri totiž využili pomoc developerov Applu, ktorí im umožnili dostať do App Store poškodené aplikácie. Tie eventuálne skončili v zariadeniach používateľov. Apple tvrdí, že všetky tieto aplikácie, ktorých sú stovky kopi, boli vymazané.

 

Situáciu budeme monitorovať a samozrejme vás informovať o prípadných nálezoch. Vnímame pozitívne, že sa tlak na zvyšovanie digitálnej bezpečnosti sa zvyšuje. Ľudia ako Jennifer by sa bezpečnejšiemu operačnému systému určite potešili.

 

Pridať komentár (0)