Viacerým ľuďom zmenila táto vlastnosť život. 4 veci, na ktoré si svojou úprimnosťou už určite doplatil

  • Väčšina ľudí sa snaží pred svojím okolím prezentovať v tom najlepšom svetle
  • Dnes je výnimočne „in“ myslieť len pozitívne, užívať si luxus a vždy vyzerať bezchybne
  • Ak pretrvávajúce hodnoty väčšinovej spoločnosti považuješ za povrchné a zachovávaš si svoju pravú tvár, niekedy sprevádzanú aj pochybeniami a sklamaniami, istým spôsobom sa vymykáš z davu
  • To však prináša svoju daň a musíš za to platiť. Ako? Týmito štyrmi vecami
jonas-leupe-7RI1YkIbCDI-unsplash
unsplash.com-jonas leupe
  • Väčšina ľudí sa snaží pred svojím okolím prezentovať v tom najlepšom svetle
  • Dnes je výnimočne „in“ myslieť len pozitívne, užívať si luxus a vždy vyzerať bezchybne
  • Ak pretrvávajúce hodnoty väčšinovej spoločnosti považuješ za povrchné a zachovávaš si svoju pravú tvár, niekedy sprevádzanú aj pochybeniami a sklamaniami, istým spôsobom sa vymykáš z davu
  • To však prináša svoju daň a musíš za to platiť. Ako? Týmito štyrmi vecami

#1: Stratil si niektorých priateľov

Znie to ako paradox, ale práve úprimnosťou dokážeš nahnevať mnoho ľudí. Málokto je na ňu totiž zvyknutý. Keďže plávaš proti prúdu, ľudia ťa často považujú za „iného“ a keďže sa správaš inak ako oni, nevedia, čo od teba môžu čakať. Preto sa v tvojej spoločnosti cítia neisto.

Ľudia by pravdepodobne boli radšej, keby si na úprimnosť zabudol. Boli by šťastnejší, ak by si im nehovoril pravdu, ktorú nechcú počuť. Boli by šťastnejší, ak by si nevedel, že život niektorých z nich je len pretvárkou a nafúknutou bublinou. Tvoja úprimnosť ich odstrašila a tak máš len zopár pravých priateľov – rovnako úprimných, o ktorých vieš, že sa na nich kedykoľvek môžeš spoľahnúť.

#2: Sklamal si niektorých ľudí okolo seba

Jedného dňa si sa rozhodol, že svoj život nebudeš žiť podľa predstáv ľudí okolo teba, ale podľa seba. Týmto zlomovým rozhodnutím si však sklamal ľudí, ktorí boli zvyknutí na to, že svoje správanie si podriaďoval ich predstavám. Ty si však zistil, že najdôležitejšie je byť úprimným sám k sebe a priznať si, čo od života naozaj chceš.

Možno si sklamal svojich priateľov, keď si bol k sebe úprimný a vyhodil si ich zo svojho života, pretože ťa len využívali. Možno si sklamal rodičov, keď si si úprimne priznal, že škola ťa nebaví a začal si radšej podnikať. Možno si sklamal priateľku, keď si bol úprimný a priznal si sebe aj jej, že nadišiel čas váš vzťah ukončiť.

Samozrejme, tieto rozhodnutia nie sú jednoduché a človek sa pri nich stretáva s výčitkami zo svojho okolia. Ľudia ti budú vyhadzovať na oči, koľko času, energie či peňazí ti venovali. Povznes sa nad to a povedz si, že zopár nepríjemných chvíľ ti stojí zato, aby si žil život podľa svojich predstáv.

zdroj: unsplash

#3: Niekedy sa cítiš osamelo

Jedným z hlavných dôvodov, prečo si ľudia nasádzajú masky falošnosti a klamstva je to, že chcú niekam patriť. Chcú niekam zapadnúť aj za cenu straty svojej pravej tváre a úprimnosti. Je totiž pravda, že byť súčasťou nejakej skupiny je pre človeka prirodzené a dôležité.

Ak sa niekedy cítiš osamelo, skús sa poobzerať po nejakých záujmových krúžkoch či kurzoch, kde by si spoznal nových ľudí s rovnakými koníčkami, aké máš ty. Na pozitívne myšlienky ťa môže priviesť aj cestovanie alebo čítanie. Nikdy sa však pre túžbu „zapadnúť“ nevzdávaj svojej úprimnosti.

#4: Ľudia ti nerozumejú

Ak si sa rozhodol žiť „inak“, možno si sa stretol s výsmechom ľudí, ktorí tvoje rozhodnutie nedokážu pochopiť. Ľudia sa ti môžu posmievať, môžu ťa obviňovať z lenivosti, z nedostatku zodpovednosti, či z toho, že priveľa snívaš. Bohužiaľ, musíš si zvyknúť na to, že tvoj život mnohí neschvália.

Vždy si však pamätaj, že ľudí zvyčajne zlostí najviac to, čo sami nedosiahli. V hĺbke svojej duše veľmi dobe vedia, že ty vlastne žiješ ich sen a preto sa k tebe nikdy nebudú správať práve prívetivo. Iní zas nikdy nebudú akceptovať to, že neuctievaš ich hodnoty a názory. Nech je to tak či onak, vždy buď úprimným hlavne sám k sebe. Len tak nájdeš skutočné šťastie, vďaka ktorému potom môžeš tomuto svetu aj niečo odovzdať.

Napriek tomu, čo všetko ti úprimnosť môže vziať, nevzdávaj sa jej. Oveľa viac ti toho totiž môže dať. Slobodu, pravé šťastie, splnené sny, či spokojnosť… A to predsa za to stojí, nie?

Zdroje: learning-mind.com, lifehack.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie