Maďarič: Pellegrini v paláci nebude Ficovi všetko akceptovať. Tlaky v Hlase môžu byť neznesiteľné

play icon

Prezidentský špeciál: Marek Maďarič

Pozvanie do diskusie v Startitup prijal exminister kultúry a bývalý dlhoročný čelný predstaviteľ Smeru Marek Maďarič. Pred prvým kolom prezidentských volieb sme hodnotili najmä favoritov na post hlavy štátu.

„Pripúšťam, že v prvom kole vyhrá Korčok, v druhom kole sa voliči aj od Harabina presunú k Pellegrinimu. Stavil by som si na Pellegriniho,“ hovorí o tom, kto má väčšie šance na víťazstvo. Zaujímavo vyznievajú jeho slová o prebiehajúcej kampani. „Ak by Robert Fico veľmi chcel, aby sa Pellegrini stal prezidentom, tak by som čakal, že tá jeho angažovanosť bude väčšia. Možno si to necháva na druhé kolo,“ komentuje Maďarič.

Pellegrini podľa neho bude v paláci hľadať svoju pozíciu a nemyslí si, že bude takou protiváhou vláde, ako bol Michal Kováč v deväťdesiatych rokoch. „Ale nebude akceptovať všetko, čo bude koalícia chcieť,“ dodáva Maďarič. Tvrdí, že je možné, že pre niektorých ľudí v Hlase nebudú tlaky v koalícii po nejakej dobe znesiteľné. Doteraz ich tlmil práve Pellegrini, ale po novom to bude na jeho nasledovníkovi v úlohe predsedu.

V diskusii preberáme okrem volieb aj ich vplyv na domácu politiku a situáciu okolo RTVS. Nový zákon z dielne SNS je podľa Maďariča ukážkou nekompetentnosti a nešetrí ani kritikou na ministerku Martinu Šimkovičovú.

Pre viac zaujímavých videí sleduj UP TV.