Vašečka a Štefančík: Pellegrini sa nemá prečo emancipovať. Fico je jeho stvoriteľ, veľa na seba vedia

play icon

Prezidentský špeciál: Vašečka a Štefančík

Krátko po oficiálnom vyhlásení výsledkov prezidentských volieb prijali pozvanie do štúdia Startitup sociológ Michal Vašečka a politológ Radoslav Štefančík. Obaja sa zhodli na tom, že voliči v „referende o krokoch súčasnej vlády” rozhodli, že nemajú problém s tým, čo sa deje od parlamentných volieb.

„Po druhom kole to bola jedna lož za druhou. Snažil som sa nájsť niečo, kde Pellegrini hovoril pravdu, ale ukázalo sa, že to ľuďom neprekáža,” myslí si Vašečka. Podľa neho reč tela Roberta Fica a Petra Pellegriniho na volebnej noci ukázala pozíciu „pána a sluhu”.

„Neočakávam, že by sa Pellegrini emancipoval od Fica, je jeho stvoriteľom a veľmi veľa na seba vedia. Pellegrini nemá dôvod vystupovať proti Ficovi, o 5 rokov bude chcieť byť znovu zvolený, išiel by proti sebe,” dodáva Vašečka.

Štefančík očakáva, že bude pokračovať v tradícii Gašparoviča. „Funkciu si bude užívať a nebude pod tlakom. Nikdy o sebe nedal vedieť, že má víziu, ako by mala byť krajina spravovaná,” tvrdí Štefančík.

Podľa neho sa Ivan Korčok mohol vyhnúť niektorým vyjadreniam po porážke, prikladá ich tlaku emócii. Myslí si však, že môže byť úspešný v straníckej politike.

„Pellegrini je dieťaťom Roberta Fica, vedia, že pokiaľ pôjdu proti sebe, tak sa im budú body uberať. Nešiel do paláca len na jedno volebné obdobie,” dodal Štefančík.

Pre viac zaujímavých videí sleduj UP TV.