„Taraba je ‚krotučký‘. Exkotlebovec ide do mainstreamu a za chvíľu ho budeme mať na Pohode?“ Hlina ostro o ministrovi

play icon

Poslanec Alojz Hlina toho vie o zákulisí rôznych strán dosť. Je to aj vďaka tomu, že sa jeho meno počas rokov spájalo s viacerými politickými stranami. Aktuálne politik prekročil parlamentné brány na kandidátke liberálov z SaS, v minulosti pôsobil napríklad ako predseda KDH.

Redaktor Startitup Pavel Knapko v najnovšej epizóde relácie Zo zákulisia politiky vyspovedal zákonodarca, ktorý sa v politike začal angažovať už koncom 90. rokov, no do vysokej politiky vstúpil až oveľa neskôr.

Hlina exkluzívne pre Startitup prehovoril o zákulisí SaS, o tom, čo si myslí o kauze EXPO v Dubaji spájanej s lídrom SaS Richardom Sulíkom (interview bolo robené ešte pred utorkovým vyjadrením Richarda Sulíka ku kauze EXPO v Dubaji, pozn. red.), ako vníma kroky ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (nominant SNS), ale aj aký názor má na šéfa KDH Milana Majerského.

„Pre mňa je to trochu tenký ľad, som rád, že je tu KDH a je tam strašne veľa dobrých ľudí. Trvám však na tom, že Majerský je vydierateľný. Mám s ním problém, pretože sa zachoval tak, ako sa zachoval, a nie je úplne slobodný vo svojich rozhodnutiach. Bol by som nerád, keby sa KDH stala slúžkou a zaskakovačom za neposlušných poslancov SNS,“ hovorí otvorene Hlina.

Aký má konkrétne poslanec za SaS problémom so šéfom KDH? „Písalo sa o tom, nejaké skutočnosti ešte možno vyplávajú na povrch. Môžete hovoriť, že postavíte dva domy s celkovou výmerou okolo 400 metrov štvorcových na hektárovom pozemku. Môžete povedať, že to postavíte za 400 000, ale nie mne, pretože ja s tým robím dennodenne,“ ostro komentuje medializované informácie o výstavbe Majerského vily.

Hlina: Taraba je „krotučký“, budeme ho mať za chvíľu na Pohode?

Jasný názor má Hlina taktiež na ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (nominant SNS). V očiach verejnosti sa minister nie tak dávno neslávne zviditeľnil najmä komentovaním vzhľadu dcéry prezidentky Emmy Čaputovej na internete či návrhom zákona, ktorý súvisel aj so zákazom dúhových vlajok na štátnych úradoch. Napriek tomu sa však z donedávna takmer neznámeho zákonodarcu stal v poslednej dobe vplyvný politik. Ako Hlina zatiaľ vníma Tarabove ministerské kroky?

„On je teraz za hviezdu. Vybudoval si kariéru na Facebooku na nevedomosti ľudí. To sú tie povestné panie s kvetinkami v profile, ktorým hovoril to, čo chceli počuť. Teraz ich opúšťa a stáva sa hviezdou rozhovorov v mainstreamových médiách. A tam je krotký,“ myslí si poslanec.

„Taraba jedným z najväčších bojovníkov proti interrupciám, avšak aktuálne je v rozhovoroch ‚krotučký‘. Pomaly som pozeral, že kto to je. Či ho vymenili? Umelá inteligencia alebo deepfake? Exkotlebovec ide do mainstreamu a za chvíľu ho budeme mať na Pohode?“ pýta sa Hlina.

V celej epizóde taktiež zistíš, ako sa cíti medzi liberálmi z SaS, či bol pre neho návrat do parlamentu po viac ako 7 rokoch ťažký, čo si myslí o ministrovi vnútra Tomášovi Šutajovi Eštokovi (Hlas-SD), ale aj aký je jeho aktuálny vzťah s Igorom Matovičom (SLOVENSKO) .

Po odomknutí si môžeš pozrieť:

Celú reláciu Zo Zákulisia Politiky s Alojzom Hlinom

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM