Video mladého Slováka zachytáva Bratislavu tak, ako sme si ju nikdy nevedeli predstaviť

  • Tam, kde by za normálnych okolností boli stovky ľudí, je teraz prázdno
  • Bratislava, tak ako aj iné mestá po celom svete stíchla
  • To, ako pandémia koronavírusu zmenila naše hlavné mesto zachytil v pútavom videu, talentovaný Tomáš Golej
videocover
Tomáš Golej Youtube
  • Tam, kde by za normálnych okolností boli stovky ľudí, je teraz prázdno
  • Bratislava, tak ako aj iné mestá po celom svete stíchla
  • To, ako pandémia koronavírusu zmenila naše hlavné mesto zachytil v pútavom videu, talentovaný Tomáš Golej

Tomáš Golej nie je profesionálnym kameramanom, no aj tak sa mu podarilo nakrútiť jedinečné video zachytávajúce naše hlavné mesto počas pandémie koronavírusu. Tomášová tvorba je špecifická aj tým, že sa do videí snaží vniesť  hlbšiu myšlienku. Videá, v ktorých sú len nasekané známe zábery prepojené hudbou, považuje za neoriginálne, nakoľko nič nové neprinášajú. O tom, že jeho tvorba stojí za to, svedčí aj fakt, že jeho prácu si všimla aj spoločnosť GoPro. Na jeho najnovšom videu pracoval približne 7 dní.

„Video som sa rozhodol urobiť, pretože som chcel zachytiť túto, podľa mňa historickú udalosť. Vyľudnené ulice, prázde autobusy, zatvorené obchody, hranice, ľudia v rúškach. Niečo, čo sme si pred dvoma mesiacmi nevedeli ani predstaviť,” vyjadril sa Tomáš pre Startitup.

„Netuším, čo bude nasledovať, ako dlho to bude trvať a koľko nás to bude stáť, ale takto to všetko začalo. Je to akoby pomyselné intro, úvodná scéna k filmu o celosvetovej pandémii,” hovorí.

Myšlienka Tomášovho videa je jasná – najviac môžeme urobiť my sami. Práve disciplinovanosť je tou najrýchlejšou cestou ako pandémiu prekonať.

Mladý kameraman má k Bratislave naozaj blízko a už v minulosti predstavil profesionálne video práve z hlavného mesta. V tejto snímke sú zakomponované okrem  tých najznámejších miest Bratislavy aj lokality, ktoré sa nejakým spôsobom viažu k minulosti mesta.

„Pri natáčaní som zažil aj v skutku jedinečné momenty. Na Kamzíku a pod Ufom  ma doštípali komáre neznesiteľným spôsobom, no s kamerou v ruke som sa nemohol ani brániť. Verím, že video o Bratislave poteší všetkých, ktorí majú radi toto mesto, prípadne prekvapí tých, ktorí ho nepoznajú a najideálnejšie presvedčí tých, ktorí ho ‚hejtujú’,” konštatuje.

Tomáš s video tvorbou neplánuje prestať a do budúcna chce nazbierať zábery z rôznych slovenských lokalít a miest. „A nakoniec, keď budem mať dostatok materiálu a vymyslený príbeh, tak by mohlo vzniknúť aj video o Slovensku. To je však ešte ďaleko,” uzatvára Tomáš Golej.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK