VIDEO: Samsung posunul veci opäť o level vyššie a predstavil Galaxy SURFBOARD

  • Samsung predstavil vlastnú surfovaciu dosku. Áno, čítaš dobre. A ak chceš vedieť viac, čítaj ďalej.
todosurf com
  • Samsung predstavil vlastnú surfovaciu dosku. Áno, čítaš dobre. A ak chceš vedieť viac, čítaj ďalej.

Hoci sa na prvý pohľad zdá, že nový koncept Samsungu je žartom, Samsung preň dokonca vytvoril reklamu, v ktorej zahviezdil brazílsky surfista Gabriel Medina. A, samozrejme, Samsung Galaxy S7.

Ide o surfovaciu dosku, ktorá vyzerá ako… surfovacia doska. Čo je na nej iné? Veľký LED displej poháňaný Samsungom Galaxy S7, ktorý je do dosky vložený. Ak sa pýtaš, na čo je niekomu „tablet“ na vode, nuž… Keďže ide o surfovaciu dosku, očividne chce Samsung zasiahnuť jasnú a špecifickú cieľovú skupinu, nie bežného človeka ako je to v prípade smartfónov.

samsung-surf-4

foto: technobuffalo.com

V reklame od Samsungu je Medina zobrazený ako osamotený surfista. Neskôr zisťujeme, že nemá obyčajnú dosku, ale Samsung Surfboard a tak sa mu otvára okolitý svet aj počas tréningov. Na masívnom displeji sa mu zobrazujú správy od fanúšikov, ale tiež od jeho otca, ktorý je zároveň jeho trénerom.

Hoci sa zdá byť dosť zbytočné a nepravdepodobné, že by sa Medina (alebo ktorýkoľvek iný surfista) pozeral na dosku a čítal počas surfovania správy, keď sa má sústreďovať na iné veci, tento koncept zahŕňa aj zopár užitočných informácií. Displej má surfistom ukázať aj užitočné informácie, ako je smer vetra, výška a frekvencia vĺn. A pomoc by sa vedela nájsť aj v možnosti spojenia trénera a surfistu počas tréningu, kedy môže tréner doslova posielať rady na zlepšenie techniky. Podľa reklamy to ale vyzerá najmä tak, že Medina potrebuje cítiť podporu fanúšikov kedykoľvek a kdekoľvek.

samsungsurfboard.0.0

foto: theverge.com

Informácie o stave vody, počasí a podobne – áno. Spätná väzba trénera – áno. Správy od fanúšikov? To je už asi trochu veľa. Ale proti gustu žiaden dišputát.

Či z tohto konceptu naozaj niečo bude a stane sa z neho produkt, po ktorom bude raz dopyt, to asi nevie nikto, ani samotný Samsung, ale po tomto skvelom videu si mnohí zvedavci určite radi počkajú. Za seba môžem povedať iba toľko, že ak už nič iné, aspoň reklama sa im podarila. Má hviezdne meno, emócie, spomalené zábery a skvelú hudbu, všetko v spojitosti s technikou 21.storočia. Cieľ zatiaľ splnený a netrpezlivo čakáme, čo sa bude diať ďalej. Pretože progres nepozná hranice.

zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: todosurf.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech