Vlak RegioJet do Chorvátska ruší jednu zastávku. Dôvodom sú opatrenia v danej krajine

  • Hovorca spoločnosti RegioJet Aleš Ondrůj dnes informoval, že z Čiech sa do slovinskej Ľubľany žltým vlakom nedostaneš
  • Dôvodom sú nové opatrenia, ktoré Slovinsko zaviedlo voči Českej republike, Chorvátsku a Francúzsku
regiojet
  • Hovorca spoločnosti RegioJet Aleš Ondrůj dnes informoval, že z Čiech sa do slovinskej Ľubľany žltým vlakom nedostaneš
  • Dôvodom sú nové opatrenia, ktoré Slovinsko zaviedlo voči Českej republike, Chorvátsku a Francúzsku

Dnes sme ťa informovali o sprísnenom režime, ktoré Slovinsko od soboty zavádza. Krajiny ako Chorvátsko, Česko a Francúzsko sa tak ocitnú v žltej kategórií takzvaného „koronavírusového semafóru“. V dôsledku tohto rozhodnutia zo strany Slovinska došlo ku zmenám aj v predaji lístkov na vlaky spoločnosti RegioJet do slovinskej Ľubľany.

Podľa Českej tlačovej agentúry sa táto novinka nedotkne prevádzky vlakov. Cestujúci budú mať aj naďalej možnosť odísť do Chorvátska. Hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj uviedol, že cestujúci, ktorí už majú kúpené lístky do Slovinska, ich môžu bezplatne stornovať a spoločnosť im vráti späť peniaze.

regiojet
zdroj: TASR/Michal Svítok

„Do vyjasnenia situácie obmedzíme predaj lístkov do Ľubľany. Pretože v porovnaní s počtom cestujúcich do Chorvátska ide o výrazne nižší počet, zatiaľ radovo niekoľko cestujúcich na každý spoj, je potrebné najprv objasniť platnosť všetkých zmien a postupov tak, aby sme mohli predaj lístkov opäť čo najskôr obnoviť,“ vysvetlil Ondrůj v tlačovej správe.

Okrem slovinskej zmeny zostáva všetko po starom

Hovorca spoločnosti zároveň konštatuje, že vlaky pôjdu na trase Praha – Bratislava – Rijeka tak, ako spoločnosť pôvodne avizovala. Zmena podmienok sa rovnako netýka cestujúcich, ktorí pôjdu do Chorvátska a cez Slovinsko budú iba prechádzať.

Začala výstavba dominanty Bratislavy, ktorou bude majestátny mrakodrap. Má sa stať najlepšou adresou v meste

„Nie sú tu žiadne obmedzenia a cestujúci do a z Chorvátska budú cestovať rovnako ako doteraz,“ dodal Ondrůj. Aj naďalej teda platí, že vlak bude premávať trikrát týždenne. Nezmení sa ani to, že žlté vlaky budú až do konca prázdnin v prevádzke každý deň.

Bližšie informácie bude RegioJet uverejňovať priebežne

Spoločnosť RegioJet je podľa slov hovorcu v úzkom kontakte s Veľvyslanectvom Českej republiky v Ľubľane a rovnako aj so svojím partnerským dopravcom na území Slovinska, Slovinskými železnicami. „Informácie budeme priebežne aktualizovať,“ prisľúbil Ondrůj v tlačovej správe.

Cestujúci sa najnovšie informácie budú dozvedať buď prostredníctvom SMS správ, alebo webovej stránky spoločnosti. 

Zdroje: ČTK, Student Agency

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech