Vydrica odhaľuje unikátny koncept dizajnov. Stoja za ním známe slovenské mená

  • V každom byte je veľký kus originality, prestíže a najlepších materiálov, aké sú v súčasnosti k dispozícii
  • Mená týchto dizajnérov sú určite známe aj tebe
Projekt Vydrica v bratislavskom podhradí napreduje míľovými krokmi a už na budúci rok by sme mali byť svedkami dokončenia 1. etapy
Projekt Vydrica v bratislavskom podhradí napreduje míľovými krokmi a už na budúci rok by sme mali byť svedkami dokončenia 1. etapy Vydrica Development
  • V každom byte je veľký kus originality, prestíže a najlepších materiálov, aké sú v súčasnosti k dispozícii
  • Mená týchto dizajnérov sú určite známe aj tebe

Projekt Vydrica v bratislavskom podhradí napreduje míľovými krokmi a už na budúci rok by sme mali byť svedkami dokončenia 1. etapy. Zároveň je už dnes známa konečná podoba projektu, a to vďaka videu, ktoré predstavuje víziu celej štvrte po dokončení. Vydrica vzniká v jednej z najprestížnejších lokalít Bratislavy a definuje ho vysoká kvalita urbanizmu aj realizácie.

V spolupráci so 4 špičkovými slovenskými dizajnérmi teraz Vydrica prichádza s unikátnym konceptom Vydrica Designers, ktorý prináša štyri pohľady na interiérový dizajn. Dizajnérky Romi Klimeková a Silvia Brna a dizajnéri Alan Prekop a Erik Pastucha navrhli interiéry pre rôzne typy klientov v štyroch konkrétnych bytoch, ktoré sa nachádzajú na jednom poschodí najlukratívnejšej rezidenčnej budovy V4.

Do každého bytu vniesli svoj nezameniteľný rukopis a do Vydrice priniesli to najlepšie zo súčasného slovenského interiérového dizajnu.  

Štyria oslovení dizajnéri a dizajnérky navrhli interiéry pre štyri konkrétne byty na jednom podlaží budovy V4, ktorá vznikne v srdci Vydrice za priestorom obnovenej pamiatky Vodná veža. V každom byte je veľký kus originality, prestíže a najlepších materiálov, aké sú v súčasnosti k dispozícii. 

„Denne sa stretávame s našimi klientmi a vieme, že kúpou bytu sa pre nich otázka riešenia bývania nekončí, práve naopak. Väčšina našich klientov, najmä v segmente prémiových novostavieb, rieši aj svoj interiér veľmi precízne, pretože určitým spôsobom je odzrkadlením ich životného štýlu a statusu. Už to nie je iba o nakupovaní nábytku v obchodných reťazcoch, ale čím ďalej viac využívajú spoluprácu s architektmi a interiérovými dizajnérmi. Až v interiéri, ktorý navrhne profesionál, veľa ľudí zistí, čo všetko im byt môže ponúknuť a ako ho využiť čo najlepšie a zároveň prispôsobiť svojmu osobitému štýlu,“ vysvetľuje koncept Vydrica Designers riaditeľ predaja spoločnosti Lucron Juraj Ťahún. 

V rámci konceptu Vydrica Designers získa klient spolu s konkrétnym bytom automaticky aj návrh dizajnu, ktorý je navrhnutý pre konkrétnu dispozíciu bytu. Pečaťou originality bytu je podpis samotného autora alebo autorky, ktorí do svojho návrhu vniesli svoj nezameniteľný rukopis, ale urobili to spôsobom, aby sa majiteľ bytu cítil čo najpríjemnejšie a autenticky. 

Konkrétny dizajnér, konkrétny klient

Každý z oslovených dizajnérov dostal zadanie navrhnúť interiér pre konkrétneho klienta: Silvia Brna byt pre mladú rodinu s dvoma deťmi, Romi Klimeková byt pre úspešnú podnikateľku v strednom veku, Alan Prekop byt v štýle „man cave“ pre aktívneho mladého muža a Erik Pastucha interiér pre starší manželský pár.

„Na základe nášho klientskeho portfólia sme zadefinovali štyri typy potenciálnych klientov, pre ktorých nami oslovení dizajnéri navrhli interiéry podľa presne určených parametrov. Ak ich tieto interiéry nadchnú, môžu ich získať spolu s bytom a nechať si ich aj zrealizovať. Výhodou pre majiteľa je, že okrem jedinečného návrhu interiéru od renomovaného dizajnéra vie vďaka hotovému návrhu ušetriť približne 4 až 6 mesiacov svojho času. Je to preto, že dizajn je už vytvorený, premyslený, nacenený a pripravený do posledného detailu, akým sú doplnky a nábytky konkrétnych značiek aj s cenovkou. A nezanedbateľnou finančnou položkou je aj samotný návrh dizajnu, ktorý je už súčasťou ceny bytu,“ dopĺňa Juraj Ťahún. 

Cena vybraných štyroch konkrétnych bytov v najprémiovejšom a komornom komplexe bytového domu V4 sa pohybuje na úrovni približne 1,25 mil. eur. Dizajnéri dostali okrem konkrétnej dispozície bytu, ktorú si mohli sčasti upraviť, aj cenový strop na realizáciu, ktorý bol stanovený na 300 000 eur za kompletný interiér, vrátane prác profesií, ako sú murárske, obkladačské či stolárske práce, ale zahŕňa aj vybavenie a nábytok.

Vyhotovenie si klient môže nechať zrealizovať na kľúč na základe projektovej dokumentácie od architektov a dizajnérov, pričom samotná realizácia interiéru nie je v cene návrhu ani v cene bytu. 

VYDRICA DESIGNERS by ROMI KLIMEKOVÁ 

Romi Klimeková navrhla pre Vydricu byt pre nezávislú podnikateľku v strednom veku. Klientka má podľa zadania odrastené deti a partnera, ale žije sama. Je milovníčkou umenia, módy, cestovania a naplno si užíva možnosti bývania v centre mesta.

Počet izieb: 3 (obývačka, spálňa, pracovňa/hosťovská izba, kúpeľňa), rozloha bytu: 119,76 m2

Romi Klimeková navrhla pre Vydricu byt pre nezávislú podnikateľku v strednom veku.
zdroj: Vydrica

VYDRICA DESIGNERS by ALAN PREKOP 

Zadanie pre Alana Prekopa bolo navrhnúť interiér pre slobodného muža vo veku okolo 35 – 40 rokov. Je úspešný, veľa pracuje, ale život si dokáže užívať naplno. Aktívne športuje a stará sa o seba. Má rád dobrú hudbu, kultúru a súčasné umenie. 

Počet izieb: 3 (obývačka, kuchyňa, spálňa, kúpeľňa, „man cave“ – priestor na oddych, hru, čítanie, prácu), rozloha: 122,38 m2

Zadanie pre Alana Prekopa bolo navrhnúť interiér pre slobodného muža vo veku okolo 35 – 40 rokov.
zdroj: Vydrica

VYDRICA DESIGNERS by SILVIA BRNA 

Mladá rodina s dvoma deťmi figurovala v zadaní pre architektku Silviu Brna. Vek dievčaťa a chlapca boli ponechané na rozhodnutí dizajnérky. Byt má spĺňať estetické a funkčné nároky na pohodlné fungovanie modernej štvorčlennej rodiny.

Počet izieb: 4 (obývačka, kuchyňa, spálňa, dve detské izby, kúpeľňa), rozloha: 125,57 m2

Mladá rodina s dvoma deťmi figurovala v zadaní pre architektku Silviu Brna.
zdroj: Vydrica

DESIGNERS by ERIK PASTUCHA 

Zadanie pre Erika Pastuchu si pýtalo dotyk elegancie, ktorou sa vyznačuje manželský pár úspešných päťdesiatnikov, ktorí si vo Vydrici túžia zariadiť prémiové mestské bývanie. Majú odrastené deti, ktoré už majú svoje vlastné bývanie. Rodičia ich radi privítajú na návšteve v reprezentatívnych priestoroch. Noví majitelia budú mať v štvorizbovom byte svoje súkromie a útulné miesto, v ktorom si oddýchnu. 

Počet izieb: 4 (obývačka, kuchyňa, spálňa, hosťovská izba, pracovňa/čitáreň, kúpeľňa), rozloha: 122,38 m2

Zadanie pre Erika Pastuchu si pýtalo dotyk elegancie, ktorou sa vyznačuje manželský pár úspešných päťdesiatnikov.
zdroj: Vydrica
Zdroj: TS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá