Vypni a sprav si parádny výlet: Veľký prehľad lacných leteniek z Bratislavy!

  • Po ťažkej zime som sa rozhodol, že je na čase vrátiť sa k mojim dvom najväčším láskam - šport a cestovanie.
paris-843229_960_720
  • Po ťažkej zime som sa rozhodol, že je na čase vrátiť sa k mojim dvom najväčším láskam - šport a cestovanie.

Myslím si, že práve to sú veci, ktoré dokážu človeka držať psychicky nad vodou. Áno, všetci máme veľké ambície, no vyhorenie nie je mýtus a preto je potrebné z času na čas opustiť kolotoč vecí a dopriať si trochu radosti.

Ceny leteniek atakujú minimá. Bohužiaľ je to aj preto, aká situácia dnes v Európe panuje. Aj letisko v Bratislave ponúka celý rad extrémne výhodných leteniek do veľmi zaujímavých miest Európy. Mnoho ľudí dodnes žije v predstave, že letenky sú finančne pre bežného človeka nedostupné. Ak patríš medzi nich, snáď ti tento článok toto myslenie vyvráti.

Takže kam sa lacno dostaneš z Bratislavy tento rok?

*Ceny leteniek sú spiatočné a orientačné – zdroj údajov skyscanner.net

Berlín – od 20 eur

Startupovo naladený človek si v Berlíne určite príde na svoje. Bolo by hriechom minúť Factory Berlin, kde stretneš tie najväčšie startupové esá a nájdeš obrovské množstvo inšpirácie. Z tradičných pamiatok je povinnosťou napr. Alexanderplatz, Brandenburgská brána, pamätník Holokaustu či Reichstag.

Skopje – od 25 eur

1280px-Matka_Canyon_7

Milujem Balkán. Zbožňujem týchto ľudí. Sú svoji, poháňa ich vášeň a nenechajú sa ovplyvniť každou hlúposťou. Muži sú skutočne mužmi a ženy sú naozaj ženské. Aj preto som nadšený tým, že z Bratislavy sa do tohoto mesta dostanem už za pár šupov. A keďže nie som moc na pamiatky, užijem si najmä nočný život a potom nádhernú prírodu v bezprostrednej blízkosti – Canyon Matka či vrch Vodno, kde sa nachádza aj ikonický Millenium Cross.

Paríž – od 30 eur

Paríž nikdy nebol lacnejší, no bohužiaľ práve to je príkladom toho, čo súčasná bezpečnostná situácia v Európe a teroristické útoky spôsobili. Teším sa najmä na objavovanie zapadnutých tradičných kaviarničiek v skrytých uličkách.

Brusel – od 40 eur

Nie som politický nadšenec a Brusel nepovažujem za najzaujímavejšie miesto zo zoznamu, kam sa dá ísť pozrieť. Letenky sem bývali aj lacnejšie, napriek tomu sem nikdy neplánujem prísť na návštevu, bez ohľadu na uplynulé udalosti. V každom prípade, možno máš iný názor a za 40 eur si tak môžeš pozrieť všetko, čo ťa v tomto meste zaujíma.

Taliansko (Miláno od 40 eur, Rím od 44 eur, Sicília od 48 eur, Sardínia od 56 eur)

Do Talianska sa z Bratislavy lieta vo veľkom, veď sám tú ponuku vidíš. Najlákavejší zo zoznamu je pravdepodobne Rím, Sicília či Sardínia potešia milovníkov mora, Miláno nákupných šialencov a fanúšikov futbalu.

Veľká Británia (Londýn od 40 eur, Birmingham od 51 eur, Manchester od 53 eur, Edinburgh od 60 eur)

Screen Shot 2016-03-28 at 10.24.39

Áno, z Bratislavy si priamo zaletíš aj do druhej startupovej mekky. Londýn bojuje s Berlínom o označenie hlavného startupového mesta Európy a v tomto boji zatiaľ vedie. Ja by som však uprednostnil krásne Škótsko, kam si zaletíš od 60 eur.

Španielsko (Madrid od 50 eur, Barcelona – Gerona od 54 eur, Palma – Mallorca od 60 eur)

Španielsko ma fascinuje a už roky snívam o roadtripe po malých španielských mestách pri južnom pobreží. Pravdepodobne začnem v Barcelone, preto sa mi neváhaj ozvať, ak by si sa chcel pridať.

Dublin – od 60 eur

Dublin je snom každého začínajúceho cestovateľa. Klasický írsky duch, miestne pivo a whiskey, ale hlavne neuveriteľná príroda. Írsko nie je lacné, osobne ho však považujem za jednu z najkrajších krajín Európy a veľmi rád si sem z Bratislavy zaletím.

Izrael (Ovda) – od 66 eur

North_Beach_Eilat

Maličké letisko na juhu Izraela skutočne stojí za zváženie. História Izraela je nesmierne bohatá a samotná krajina pritom nie je veľká. Môžeš tak navštíviť krásny Timna Park neďaleko, s trochou komplikácií blízke kamenné mesto Petra v Jordánsku, starý Jeruzalem, ale aj blízke miestne „Miami“ Eilat, či najväčšiu startupovú mekku po Silicon Valley – Tel Aviv. V Izraeli je vždy čo robiť.

Moskva – od 68 eur

Ak sa ti chce trápiť s vízami a povinnosťami, ktoré návšteva Ruska obnáša, tak je Moskva jednou z najzaujímavejších položiek na zozname. Opäť neriešme politiku – ruská kultúra je nesmierne bohatá a Moskva ponúka desiatky fascinujúcich a očarujúcich miest.

Tak kam?

Výber je pochopiteľne na tebe. Zaleť si ideálne tam, kam ťa ťahá srdce. Napriek tomu by som rád dodal jednu vec. Skutočne nemám rád, keď niekto túži precestovať celý svet a pritom v živote nevidel našu prírodu, krásne hrady a očarujúce doliny. Nech už ťa to ťahá kamkoľvek, určite si nájdi čas aj na návštevy rôznych kútov Slovenska. Možno zistíš, že za skutočnou krásou naozaj netreba vyraziť ďaleko.

Zdroj fotografií: wikimedia, titulná foto: pixabay

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech