Výrobcovia vakcín reagujú extrémne rýchlo. Na nového mutanta omikron sa vo veľkom chystajú

  • Výrobcovia vakcín reagujú na novú mutáciu koronavírusu
  • Omikron skúmajú a chcú nájsť spôsob, ako prispôsobiť vakcíny
vakcína
Unsplash/Hakan Nural, Vladimir Fedotov
  • Výrobcovia vakcín reagujú na novú mutáciu koronavírusu
  • Omikron skúmajú a chcú nájsť spôsob, ako prispôsobiť vakcíny

Hlavní svetoví výrobcovia očkovacích látok proti ochoreniu COVID-19 uviedli, že pracujú na rýchlom preskúmaní nového variantu koronavírusu a na prispôsobení svojich vakcín. Informuje o tom portál cnbc.com. Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila, že nový variant je znepokojujúci.

Firmy Pfizer a BioNTech oznámili, že omikron skúmajú a svoju vakcínu môžu v prípade nutnosti rýchlo adaptovať. „Rozumieme znepokojeniu expertov a ihneď sme iniciovali skúmanie variantu B.1.1.529,” konštatovali firmy.

Spoločnosť Johnson & Johnson informovala, že už testuje vakcínu proti variantu omikron. „Pozorne monitorujeme nové varianty vírusu a už testujeme efektívnosť našej vakcíny voči novému rýchlo sa šíriacemu variantu, ktorý prvýkrát odhalili v južnej Afrike,“ uviedla firma.

Spoločnosť Moderna sa vyjadrila, že bude testovať tri druhy posilňujúcich dávok proti variantu omikron a AstraZeneca tiež nový variant skúma. „AstraZeneca už robí výskum v lokalitách, kde tento variant identifikovali, a to v Botswane a Eswatini,“ uviedol výrobca vakcín.

Zdroje: SITA, CNBC

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie