Vyšetrovanie USA: Koronavírus nevytvoril človek a nebol geneticky modifikovaný

  • Americké vyšetrovanie potvrdilo to, čo tvrdili mnohí vedci
  • Koronavírus nevytvoril človek
trump covid
TASR/AP/Johan Nilsson, Alex Brandon
  • Americké vyšetrovanie potvrdilo to, čo tvrdili mnohí vedci
  • Koronavírus nevytvoril človek

Pred dvomi týždňami svet obletela informácia, že USA bude skúmať, či koronavírus neunikol z čínskych laboratórií. Nepriamo tak Američania obvinili Čínu z toho, že vírus, úmyselne alebo neúmyselne, rozšírila do sveta. Ľudským pričinením.

Dnes vieme výsledky. Tie potvrdili, že nákazu nevytvoril človek a nebola geneticky modifikovaná, informujú o tom mnohé zahraničné média vrátane CBS. Odvolávajú sa pritom na americké spravodajské služby (Office of the Director of National Intelligence).

ČÍTAJ TIEŽ >> Vakcína proti koronavírusu môže byť hotová už o rok, myslí si Bill Gates

Po celom svete sa šíria dezinformácie, ktoré hovoria o tom, ako celú pandémiu spôsobil človek tým, že vypustil z laboratória vírus. Ten sa následne šíril ďalej a nakazil celú planétu. Hoaxy hovoria tiež o rôznych sprisahaniach bohatých ľudí, konšpirátori si obľúbili predovšetkým Billa Gatesa.

„Spravodajské služby súhlasia s vedeckým názorom, že vírus COVID-19 nebol vyrobený ani modifikovaný,“ cituje CBS spravodajské služby. Tie budú však naďalej skúmať informácie a preverovať ich, aby určili ohnisko. Chcú tak zistiť, či nákaza prešla zo zvieraťa, alebo bola výsledkom nehody v laboratóriu vo Wu-chane.

Zdroj: cbsnews

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech