Vyťaž zo svojej letnej stáže maximum

  • Väčšina študentov strávi určitý čas, či už popri škole, alebo cez prázdniny na praxi, stážach či brigádach. Snáď ani netreba prízvukovať, aké je to dôležité pre naštartovanie tvojej kariéry. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že máme dva druhy stáží.
image_1435914928.jpeg
  • Väčšina študentov strávi určitý čas, či už popri škole, alebo cez prázdniny na praxi, stážach či brigádach. Snáď ani netreba prízvukovať, aké je to dôležité pre naštartovanie tvojej kariéry. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že máme dva druhy stáží.

 

Prvá je tá, v ktorej študent dostane kávu zdarma a trávi čas ničnerobením, v inej vám však dovolia využiť celý potenciál času tam stráveného a všetky príležitosti, ktoré sa naskytnú.

Kdekoľvek sa však dostanete, nezaškodí prečítať si a riadiť sa nasledujúcimi radami:

 

Nikdy sa neboj klásť otázky!

Na stáži je hlavné niečo sa naučiť. Zamestnávateľ samozrejme nečaká, že budeš vedieť všetko hneď prvý týždeň, preto sa pýtaj veľa, či už k odborným veciam alebo aj či si danú úlohu vykonal uspokojivo. Môžeš sa tak vyhnúť nepríjemnostiam skôr, ako niečo pokazíš. Kladenie otázok ti navyše pomáha byť naplno zahryznutý do práce. Toto obdobie netrvá večne, tak sa snaž absorbovať čo najviac informácií.

 

 

Obliekaj sa pre úspech

Časť úspechu tvorí sebavedomie. Nie je žiadne tajomstvo, že ak vyzeráš dobre, cítiš sa lepšie. Preto obliekať sa vhodne do práce môže iba prospieť. To isté platí aj pre starostlivosť o svoje telo. Zdravo vyzerajúci ľudia sú šťastnejší a sebavedomejší. Tým dávaš najavo, že ti na práci skutočne záleží.

Zamestnávatelia chcú najímať ľudí, ktorých môžu ukazovať svetu. Veď koho si myslíš, že pošlú na pracovné stretnutie? Teba alebo nejakú šedú myšku? Niekde sa vyžaduje pracovná uniforma, no vždy dbaj na to, aby si nevyzeral, ako by si práve vstal z postele.

Dať si záležať na svojom vzhľade, hlavne v profesionálnom prostredí ti iba prospeje, najmä z dlhodobého hľadiska.

 

Priprav sa dopredu

Nič neohromí zamestnávateľa viac ako osoba, ktorá si preštudovala problematiku doma v predstihu. Pripraviť sa dopredu vo svojom vlastnom čase poukazuje na to, ako veľmi si oddaný práci a túžiš po úspechu. Navyše, ak začneš deň pripravený, môžeš sa sústrediť viac na samotnú prácu a máš tak šancu lepšie preukázať svoje schopnosti.

 

 

Buď ochotný urobiť niečo nad rámec

Budeš prekvapený ako aj malé gesto dokáže niekomu spraviť deň. Už sedliacky rozum nám hovorí, že dobré skutky ti karma vráti (alebo Biblia či pracovisko). Nadriadení si všimnú, keď niekomu ponúkneš kávu alebo pomôžeš kolegovi s prácou. Aj keď to znie smiešne, ba až nereálne, šéf si všimne všetko.

 

Pracuj ako šialený!

Čo majú spoločné super-úspešní ľudia? Všetci začínali tak, že pracovali tvrdšie ako ostatní. Cieľ stáže je predsa získať prácu.

„Makači“, či v tomto prípade internisti sú často na spodku pyramídy, nikto presne nevie čo môžu dosiahnuť a často sú prehliadaní. No ak pracuješ tvdo ako to len vieš, ver že možnosť na lepší život nenechá na seba dlho čakať.

 

 

zdroj: The Next Web

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech