Warren Buffet radí ako na biznis

  • Aj keď je všeobecne známe, že Warren Buffett má výnimočné investičné cítenie, jeho nebojácnosť a ochota ísť proti tradičným obchodným praktikám inšpirovali mnoho ľudí k vybudovaniu ich podnikania, ktoré sa riadia jeho radami.
image_1426250229.jpeg
  • Aj keď je všeobecne známe, že Warren Buffett má výnimočné investičné cítenie, jeho nebojácnosť a ochota ísť proti tradičným obchodným praktikám inšpirovali mnoho ľudí k vybudovaniu ich podnikania, ktoré sa riadia jeho radami.

 

Uvádzame tri výroky Warrena Buffeta, nad ktorými by ste sa mali pozastaviť.

 

1. „Vyzerá to tak, že existuje nejaká zvrátená ľudská vlastnosť, ktorá ľudí núti robiť jednoduché veci zložitými.“

Buffettove striktné zameranie sa len na svoje kompetencie bolo základom jeho úspechu. Ako sám hovorí: „Nie som génius, ale som chytrý v niektorých oblastiach a týchto oblastí sa aj držím.“

Je veľmi časté, najmä pri úspešných ľuďoch, že po dosiahnutí istej miery úspechu sa púšťajú do nových oblastí, kde by mohli rozšíriť svoje pôsobenie. Buffett zarobil svoje bohatstvo investovaním v niekoľkých odvetviach a ostal pri nich. Jednoducho povedané, je expertom v identifikovaní najzákladnejších príležitostí, ktoré vykazujú long-term potenciál a práve po týchto investíciách ide a darí sa mu.

Najlepší podnikatelia sú skvelí v určovaní oblastí kompetencie a zameraní sa na to, ako kapitalizovať z pre nich plynúcej konkurenčnej výhody. Nesnažia sa robiť všetko a riešiť zbytočne komplikované problémy.

 

 

2. „Nádherné na investovaní je to, že nemusíte odpáliť každý nadhod.“ (You don´t have to swing at every pitch.)

Navzdory mnohým mylným predstavám, Buffett investuje len málokedy, ale keď tak už raz urobí, je to na dlhú dobu. Vždy investoval do spoločností so silnou značkou a správnymi lídrami, ktorí ju ženú vpred.

Ak chcete, aby váš biznis prosperoval, myslite ako Buffett: vo veľkom a na dlhú dobu (big and long term). Investujte do vašej značky, zamerajte sa na to, čo chcete dosiahnuť a držte sa toho.

 

 

3. „Buďte chamtiví, keď sú ostatní opatrní a buďte opatrní, keď sú ostatní chamtiví.“

Či už sa snažíte vybudovať medzinárodnú spoločnosť alebo len zveľaďujete lokálny rodičovský obchod, stále je to dôležité toto pravidlo. Inovujte a riešte problémy, namiesto sledovania zabehnutého trendu v danom odvetví.

 

Aplikujte tieto myšlienky do činnosti vašej spoločnosti a uvidíte, že časom sa začnú prejavovať výsledky. Dôležitejšie však je, že sa budete cítiť voľnejšie. A to aj vďaka vašej schopnosti robiť sebaisté rozhodnutia, najmä keď idete proti mainstreamu, no aj napriek tomu všetkému, stále robíte to najlepšie pre vašu spoločnosť.

 

Zdroj: entrepreneur.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech